Хто виграє від нового закону про ТОВ

21 лютого 2018, 16:11
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Голова ВР Андрій Парубій підписав і направив президенту на підпис законопроект №4666 "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю".

Закон набере чинності через три місяці і ще через рік після цього змінить правила гри для всіх товариств з обмеженою відповідальністю – основних бізнес-ланок країни, а їх зараз понад 500 тисяч.

Відео дня

Значення цієї юридичного звершення для бізнесу складно переоцінити. Нарешті бізнес отримав регулювання, яке покликане допомагати бізнесу розвиватися, а не встановлювати обмеження. З пострадянської парадигми "обмежених можливостей" країна переходить до європейської системи координат. Пріоритетними стають гнучкість управління, захист інвесторів і зручність для бізнесу.

Новий закон покликаний вирішити два основні завдання. Перше – зробити регулювання максимально гнучким, щоб товариства були побудовані за правилами, які їм зручні. Гнучке корпоративне управління на рівні європейських стандартів – наша відповідь інвесторам, на яких так чекає українська економіка. Друге – розв'язати всі накопичені в законодавстві проблеми, через які процвітало рейдерство. Захист права власності, усунення лазівок для старих схем, помножені на новий Верховний суд – та реформа, на яку так довго чекали учасники товариств.

Крім цього, є додаткові бонуси, які чекають нас у середньостроковій перспективі. В першу чергу, регулювання має стати настільки зручним і привабливим для всіх, що використання і підтримка багатоповерхових офшорних холдингів буде тепер недоцільно дорогим. Щойно нова судова влада підтвердить на ділі захист прав інвесторів, бізнес повернеться в правове поле України. Це означає на практиці – що ми будемо платити податки в Україні, а не в іноземні бюджети.

Крім цього, закон дозволяє вирішити давні проблеми зі старими акціонерними товариствами, які давно б вибрали простішу форму, але не могли цього зробити через заборону в законі. Комісія з цінних паперів регулювати їх давно не хоче, тому що це не має жодного сенсу. Тільки неефективне використання бюджетних коштів. З новим законом вирішення цієї проблеми також стає реальним.

Але як завжди, ця реформа вчергове проілюструвала всі проблеми законотворчого процесу. Навіть лобіювання цієї реформи главою профільного комітету парламенту, Андрієм Іванчуком, не змогло врятувати законопроект від усіх перипетій роботи з парламенті. Процес рухався довго і зайняв майже три роки. Висновки напрошуються самі по собі – не можуть стратегічні закони писатися депутатами за принципом листа дяді Федора з Простоквашина. Країні катастрофічно бракує експертів, які розуміють, що таке системність і стратегічний погляд. Ми гостро потребуємо інституції, яка буде на професійному рівні і з застосуванням правильної законодавчої техніки писати закони по уму. А депутати будуть вірити цим експертам і голосувати за, а не витрачати гроші платників податків на веселу гру "підтвердіть мої правки в залі".

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X