Хто повинен встановлювати ціни на газ в Україні

30 жовтня 2018, 18:00

Державна регуляторна служба України не погодила проект постанови, згідно з якою ціни на газ для населення мають зрости в три етапи.

Не зважаючи на ситуацію з регуляторною службою, найближчим часом ціни на газ будуть підвищені на 23%, а протягом найближчого півріччя тариф виросте до ринкового паритету, тобто збільшиться в два рази. Тому що Україна гостро потребує кредиту МВФ. Українцям треба зрозуміти, що ера дешевого газу пройшла.

Відео дня

Найцікавіше в цій ситуації, чому стався такий дивний казус з регуляторною службою. Практично вона, заявила, що не отримувала ніяких рішень від Кабміну і не знає, чому ціни в країні повинні бути підвищені.

Країна знову опинилася в підвішеній ситуації. Складається таке враження, що вся ця ситуація придумана спеціально, щоб ще трохи протягнути з нинішніми низькими цінами на газ.

Звичайно уряду хотілося б залишити ціни на газ на колишньому рівні і зберегти політичний вплив. Ніхто не вимагає розгнівати електорат напередодні президентських і парламентських виборів. Але такий розвиток подій є одним з найгірших варіантів для України.

Підвищення цін на природний газ назріло вже давно. Подорожчання мало відбутися ще в березні місяці, тому що саме тоді країні потрібен був кредит МВФ. Україна повинна була отримати транш для підтримки економіки на належному рівні.

На жаль, країні не вдалося отримати кредит МВФ у потрібний момент. Вся ця ситуація ще раз говорить про відсутність довгострокового планування в країні і невміння Кабміну працювати на перспективу.

Крім усього, ця ситуація виявила ще одну проблему. В країні існує проблема регулювання цін на газ, яке зараз вимагає занадто тривалого узгодження. Адже це зростання тарифів ні для кого не був несподіванкою. Зобов'язання підняти ціни на паливо до рівня ринкових було взято ще при уряді Яценюка.

Ціна на товар повинна формуватися не НКРЕ, не Кабінетом Міністрів, які не є регуляторною службою, а ринком. Україні просто потрібна біржа, куди можуть прийти найрізноманітніші постачальники зі своїм товаром і де буде формуватися ціна, яка буде влаштовувати всіх.

Ринкова економіка дозволяє встановлювати ціни єдино правильним способом – ринковим, все інше, як ми бачимо за нинішнім наприкладом, це від лукавого.

Показати ще новини
Радіо NV
X