Навіщо потрібні зрозумілі правила гри для всіх

0 коментувати

Я бачу, що Україна, насправді, якщо не під санкціями, то в ігнорі у великої кількості глобальних корпорацій і брендів.

Логічне пояснення корпорацій цьому – ваша економіка при смерті і у вас низький купівельний попит. Офіційний стейтмент розмитий: хтось пояснює це війною і помилковими санкціями, накладеними на всю країну замість Криму і ЛДНР, хтось корупцією, хтось просто відмовчується без пояснень. Але у мене відчуття, що насправді вони знають про нашу економіку більше, ніж ми з вами.

Я не дуже вірю в змови і таємні масонські ложі, але мене не полишає відчуття, що мова йде про якусь міжнародну угоду – не інвестувати в Україну з певної причини (причин). І дотримуватися нейтралітету. Адже очевидно, що корпорації (Apple, Facebook, Volkswagen, Google, Samsung, LG, Netflix, PayPal, Ikea, GM, Amazon і т.д.) нас ігнорять – по іншому ніяк не поясниш відсутність інтересу і реакції на величезну країну. І мені здається, що це відбувається не через законодавчі перепони (привіт НБУ!) і навіть не стільки через корупцію (Самсунг і LG вміють платити хабарі, але їх теж у нас немає). І аж ніяк не через війну.

Я думаю, що така позиція викликана тим, що нікому із західних гравців незрозумілі правила гри на нашому ринку. І вчити їх ніхто не хоче, тому що незрозуміло заради чого це робити – заради перемоги на ринку копійчаного купівельного попиту? При цьому, будь-яка перемога у нас завжди може перетворитися на поразку, завдяки відсутності загальноприйнятих правил і понять з ведення бізнесу, а також загальноприйнятому принципу кумівства, при якому одним дістається все, а іншим – за законом, тобто в результаті нічого.

А бізнес не цікавить такий розклад справ. Більш того – бізнес мало цікавить традиція хабарництва. Боротися з хабарництвом в країні, де це норма і 60% економіки перебуває в тіні – це донкіхотство. Тому що якщо не заплатиш ти – заплатить конкурент. А потім, з 99% ймовірністю, заплатиш і ти, тільки більше. Ось ця проституція у вигляді гри на підвищення ставок – залишає в програші всіх, крім чиновника. І мені здається, що саме це є однією з головних причин, через яку з нами ніхто не хоче мати справи. Бізнес цікавлять однакові для всіх правила гри. Податки – так податки. Хабарі – так хабарі. Але щоб було зроблено. Такий собі феномен справедливої ​​корупції. А у нас це просто не працює. Ось такий гіперлуп, хлопці.

Текст публікується з дозволу автора. Оригінал тексту дивіться тут.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время Бізнес, напишіть, будь ласка, листа за адресою: kolonka@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: