Стисло і зрозуміло: У Києві — заповнені лікарні і суворий карантин, Зеленський хоче запустити супутник

19 березня 2021, 13:30

П’ятниця, 19 березня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні.

 • Нові випадки зараження Covid-19 сягнули рекордного рівня, в зв'язку з цим поліція збирається стежити за суворим карантином протягом трьох тижнів, починаючи від суботи. «Нам потрібно виграти час і зробити все, щоб не допустити краху медичної системи», — сказав мер Києва Віталій Кличко. Кінотеатри і торгові центри будуть повністю закриті. Людям заборонять відвідувати спортивні заходи, в кафе і ресторанах буде тільки їжа на винос, в школах і університетах почнеться дистанційне навчання, а державні службовці будуть працювати з дому.

Відео дня

 • В Україні зареєстровано загалом 29 253 випадки смерті від пандемії коронавірусу, а загальна кількість заражень з моменту початку пандемії рік тому перевищила 1,5 мільйона, заявив в четвер глава МОЗ Максим Степанов. Вважається, що реальне число набагато вище, ніж офіційна статистика, яка включає тільки підтверджені випадки смерті внаслідок Covid.

 • Незважаючи на те що раніше в цьому місяці уряд отримав півмільйона доз вакцини Covishield індійського виробництва, йому доведеться боротися зі скептицизмом щодо вакцини. «Українські медичні установи викинули деякі невикористані вакцини після того, як лікарі не з'явилися на прийом для вакцинації, — повідомили представники влади», — пише Reuters. Органи охорони здоров'я віддавали пріоритет щепленню медичних працівників, ось тільки 47% з них не хочуть вакцинуватися.

 • Колишній президент Петро Порошенко, нині лідер партії Європейської солідарності, сказав, що українські медичні працівники відмовляються від щеплень, вважаючи вакцини неякісними. У парламенті екс-президент використовував ненормативну лексику, щоб описати вакцини індійського виробництва. Органи охорони здоров'я заявили, що близько 1/3 медичного персоналу в країні вже інфіковані Covid, а решта діляться між тими, хто хоче пройти вакцинацію, і тими, хто заявляє, що не має наміру брати жодну із доступних вакцин.

 • Компанія  «Фармак» повідомляє, що розробила сучасний ПЛР-тест для виявлення нових видів коронавірусу. Спільний комерційний проект з Інститутом епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського дозволяє вченим проводити процедуру визначення вірусу шляхом зчитування послідовності нуклеотидів в РНК вірусу. Результати дослідження, а також інформація про штами вірусів, що циркулюють в Україні з початку пандемії, вже були опубліковані в міжнародній науковій базі GISAID, що сприяє швидкому обміну даними про всі віруси грипу і коронавірус, що викликає COVID-19.

 • Фармак повідомив, що його продукт також виявляє новий британський штам коронавірусу. Система тестування ПЛР заснована на наборі TaqPath COVID 19 RT PCR Kit (проводиться Thermo Scientific, США), який зареєстрований Федеральним управлінням з лікарських засобів США (FDA). Для виробництва нового тестового набору SARS-CoV-2 використовуються високоякісні компоненти, вироблені в США.

 • Точність нового тест-набору підтверджена висновками Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського АМН України та Інституту мікробіології й імунології ім. Мечникова АМН України в Харкові. Референс-тести ПЛР-системи проводяться як в приватних, так і в державних лабораторіях України (Харків, Дніпро, Запоріжжя, Вінниця), підтверджуючи його точність. Фармак каже, що новий тестовий набір можна попередньо замовити.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

 • За повідомленням уряду, Україна зіткнулася з торговим дефіцитом — імпорт становив $4,87 млрд, а експорт — $4,55 млрд в лютому 2021 року. За даними Державної митної служби, «імпорт за перші два місяці поточного року зріс у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 4,5% і становив $9,09 млрд, а експорт — на 4,4%, до $ 8,49 млрд. При цьому в лютому імпорт зріс до $4,87 млрд, що на 6,5% більше, ніж за аналогічний період минулого року, і на 15,4% більше, ніж в січні. Що стосується експорту, то в минулому місяці він також показав зростання на 14,8% в порівнянні з лютим 2020 року і на 15,8% в порівнянні з січнем, сягнувши $4,55 млрд».

 • Президент Зеленський має намір запустити в космос супутник «Січ-2» до кінця року, повідомляє «Економічна правда». Парламентський комітет з економічного розвитку спільно з Державним комітетом по космосу оголосили про завершення чергового етапу переговорів зі SpaceX про запуск українського супутника. Тема запуску супутника викликає суперечки, адже багато українців пам'ятають амбіційний проект зі створення та запуску першого телекомунікаційного супутника «Либідь». Уряд України витратив 24 роки і майже $350 млн на невдалий запуск.

 • Україна і Китай вивчають подальшу лібералізацію торгівлі, заявив заступник міністра економіки і торговий представник України Тарас Качка. «В ході четвертої міжурядової комісії в листопаді 2020 роки ми підписали спільну заяву про дослідження лібералізації торгівлі. Ми активно над цим працюємо, ведемо діалог між директорами департаментів. Вже є розуміння того, що ми будемо вивчати, ресурси, графік і як працювати над підготовкою подальшої лібералізації торгівлі. Ми не бачимо в цьому ніякої загрози», — сказав торговий представник.

 • Великі міжнародні готельні бренди планують відкривати нові готелі в Україні протягом найближчих двох років, повідомив директор з міжнародних зв'язків Ukrainian Hotel & Resort Іван Лун (Інтерфакс-Україна). «Сьогодні в Україні під міжнародними брендами працюють всього 17 готелів. Це незначна цифра: порівняйте її з 185 готелями відомих брендів в Польщі, країні, яку можна порівняти з нашою за географією, населенням та економічним потенціалом», — сказав він.

 • За даними Open4business.ua, найбільш активними готельними мережами в Україні сьогодні є Accor, Radisson, InterContinental, Marriott і Hilton, офіси розвитку яких розташовані в Москві та Варшаві. Крім того, на думку експертів, мережа Wyndham і Louvre Hotel Group останнім часом також просували свої бренди і брали участь в тендерах на проекти, в основному за рахунок франчайзингових поставок.

 • Кримінальну справу порушено проти високопосадовця НБУ Катерини Рожкової, яка працювала над розслідуванням і націоналізацією ПриватБанку в 2016 році, мовиться в документі прокуратури, з яким ознайомився Kyiv Post.

Від редактора:

Коли я вчора, важко дихаючи, йшов по коридору провідного київського відділення по Covid, я слухав, як фізіотерапевт розповідає мені, що всі кімнати зайняті. Він сказав, що те ж саме і поверхом вище, в поліклініці Оберіг, біля Київського зоопарку. У Києві, в місті з населенням 4 мільйони осіб, аналогічна картина всюди: у відділеннях Covid немає місць. Лікарні Covid, які майже повністю заповнені, змушують мера Кличко відновити третій серйозний карантин в столиці за один рік. З ранку суботи ресторани обслуговуватимуть лише їжею на винос, торгові центри будуть закриті, а тренажерні зали не проводити групових занять. Що ще більш важливо, якщо ви захворіли на Covid — як я захворів минулого тижня — подумайте про те, кого б попросити відвезти вас до Харкова. З повагою, Джим Брук

Стисло і зрозуміло — щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікацію повної версії тексту заборонено.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів та інвестиційних менеджерів в Україні.

Показати ще новини
Радіо NV
X