Що буде з офісною нерухомістю після карантину

19 березня 2020, 17:15

Після пандемії зміниться багато чого, наприклад підхід компаній до роботи співробітників. Як саме?

Буквально нещодавно я казав, що ринок офісної нерухомості зростає і розвивається, компанії переїжджають із гірших офісів у кращі, ледве не щомісяця відкривають коворкінги і закладають нові проекти. Але до нас прийшов коронавірус і життя практично в один момент перекинулося з ніг на голову і завмерло.

Відео дня

Минулого тижня, ще до введення карантину, я отримав повідомлення від свого співробітника, який просив залишитися працювати вдома, оскільки він занедужав. До кінця дня він написав, що встиг зробити набагато більше, ніж в офісі.

Як це стосується ринку офісної нерухомості?

Через карантин багато компаній перевели своїх співробітників на віддалену роботу. Такий тимчасовий захід може показати, як і працівникам, так і менеджменту, що ефективними можна бути і вдома.

Що в перспективі зробить менеджмент у такій ситуації? Він скоротить свої площі, залишивши тільки певні служби, які не можуть не перебувати в офісі. І від цього отримає подвійний бенефіт: окрім прямої економії на площах, він ще й досягне зростання ефективності.

Стабільність стає застарілим словом — настав час адаптуватися під нові умови

Безумовно, не кожен співробітник хоче і вміє результативно працювати віддалено: всі ми любимо прокрастинувати й особливо добре робимо це саме вдома, де немає нагляду і легко знайти відмазки для своєї совісті. І ось тут актуальними стануть гнучкі офіси, які часто пропонують коворкінгові простори. А значить, з великою часткою ймовірності ринок офісної нерухомості чекає переформатування.

Новини про коронавірус затьмарили всі інші. У ЗМІ все рідше трапляється інформація, що ми на порозі кризи. Поки що страх за своє життя і здоров’я переміг страх бідності. Але ж вони одні з основних. І, на жаль, зовсім скоро нам доведеться відчути і другий. Тому що наслідки, яких вірус завдасть глобальній економіці, дуже сильні.

Стабільність стає застарілим словом — настав час адаптуватися під нові умови. Посил «диференціюйся або вмирай» — як ніколи актуальний. Світ вже точно не буде колишнім: зміняться глобальні підвалини і повсякденні звички, переформатується світовий устрій і наші думки. А поки залишається тільки спостерігати і посилено працювати — найкраще з дому, звісно ж. Бережіть себе!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X