Урізуємо маркетинговий бюджет розумно: варіанти дешевої реклами, яка працює

8 квітня 2020, 17:15

12 березня ми з вами сіли в один човен під назвою «карантин» і тепер повинні гребти вдвічі швидше, щоб не потонути в кризовій ситуації

На жаль, суворі заходи, вжиті нашим урядом у зв'язку з коронавірусом, сильно вплинули на бізнес. Багато здивовані, як тепер організовувати свою роботу і максимально скоротити витрати.

Відео дня

Зі своєї практики скажу, що під час форс-мажору підприємці насамперед поспішають заощадити бюджет, виділений на маркетинг. При тому, що саме він приводить більшість клієнтів. Панікувати не варто, за нових обставин можна використовувати недорогі, але не менш ефективні ситуативні методи.

Подібна ситуація застала нас зненацька в 2014 році. Тоді компанії не знали, чого очікувати і на що ставити ставки. Єдине було зрозуміло — потрібно бути готовим до будь-яких несподіванок і переводити все в онлайн. Зараз ця стратегія ще більш актуальна. Адже люди сидять вдома і єдине місце, де вони можуть серфити, — інтернет.

Інтернет-магазини в умовах, що склалися — основа шопінгу. Якщо ви займаєтеся продажами, повинні усвідомлювати рівень конкуренції, тому адаптуйте сервіс. Люди, як ніколи, прихильні до брендів, які поділяють їхні проблеми. Якщо раніше клієнтові було досить запропонувати оплату післяплатою, то тепер — ні. Вони не готові стояти в черзі поштового відділення. Запропонуйте безкоштовну адресну доставку, наприклад. Відмінний приклад — безконтактна доставка Glovo. Клієнт отримує товар, ні з ким не контактуючи.

Карантин закінчиться, а імідж залишиться

Поки людина чекає вашої доставки, їй нудно, вона прокрастинує. Подбайте про клієнта, його дозвілля. Якщо ви давно замислювалися про Youtube-канал або подкаст компанії — запускайтесь. Допоможіть провести час з користю. У вас фінансовий бізнес? Розкажіть, як управляти фінансами. Книжковий — дайте рецензії на крайні книги. Візьміть приклад з Monobank. Він запустив в своєму застосунку гру, в якій потрібно ловити котів і ухилятися від коронавірусу. Переможцю обіцяють подарувати поїздку на фінал Ліги Чемпіонів.

Вгадайте, які товари зараз користуються особливою популярністю? Все, що асоціюється зі стерильністю, захищеністю, профілактикою. Якщо ви маєте такі — не намагайтеся максимально заробити. Зробіть розпродаж, акцію або зробіть подарунок. Саме час будувати довірчі відносини зі споживачем. Це дозволить вам підвищити лояльність до бренду. Карантин закінчиться, а імідж залишиться.

Якщо вже говорити про імідж, на нього впливає те, як представлений бренд в інтернеті. Тому займіться сайтом компанії. Останні дослідження Google демонструють, що якщо людині потрібно щось купити, спочатку вона буде шукати товар в Google. Ідеально, якщо в потрібному сегменті першою пропозицією вона побачить ваш сайт. Приділіть час SEO-оптимізації свого майданчика, оригінальному контенту і залученню трафіку.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Залучити трафік можна не тільки за допомогою SEO. По-перше, є контекстна реклама, по-друге — партнерські мережі. Уявіть, що ви платите за рекламу тільки після того, як вона приведе до вас клієнтів, які зроблять покупку. За таким принципом CPA (плата за дію) працюють партнерські мережі. При співпраці з мережею, ваші витрати — фіксовані: ви знаєте конкретну ціну цільової дії. Економія — очевидна.

На додачу до сайту йдуть соціальні мережі. Для цього навіть не потрібно виходити з дому. Окресліть, чим цікавиться і де сидить цільова аудиторія вашого бізнесу. Це шанувальники Snapchat, Instagram і Tik Tok чи старші, завсідники Facebook і Twitter? Соцмережі — майданчик для створення ком'юніті шанувальників бренду. Цим і займіться, організовуючи певні активності. Тут приклад — агентство Banda. Хлопці запустили хештег-кампанію #карантейбл і захопили соцмережі фотографіями робочих місць з дому.

Не поспішайте закривати вкладки з соцмережами. З їх допомогою можна використовувати ще один ефективний інструмент — народний маркетинг. Розповідайте більше про свій бренд, зателефонуйте друзям, зайдіть на LinkedIn. Попросіть клієнтів написати відгук. Ви знали, що 91% користувачів мережі більше довіряють бренду, якщо у нього є позитивні відгуки? Про це свідчить дослідження. Кожен новий пункт у вашій особистій мережі контактів здатний залучити безліч клієнтів.

Використовуючи знайомства, можна також знайти майданчик, який безкоштовно розмістить ваш рекламний контент. Задіюйте сайт, соцмережі та розсилки крос-партнерів. Ви розкажете про них, вони — про вас. Крос-маркетинг — це вигідно і ефективно. Але є кілька правил: партнерам потрібно мати схожу ЦА і близьке географічне положення, контент потрібно орієнтувати на особливості партнера, а реклама повинна бути вигідна обом сторонам.

Дійсно, ситуація, що склалася з розповсюдженням COVID-19, сильно підкосила бізнес не тільки в Україні, у всіх країнах. Але в той же час стала певним краш-тестом. Саме час оцінити, наскільки ви залежите від кожного каналу залучення клієнтів і зрозуміти, чи варто воно того. Головне — не впадайте у відчай і дійте, не зважаючи на те, де ви працюєте і який у вас бюджет.

Показати ще новини
Радіо NV
X