Стисло і зрозуміло: COVID Хаос — півмільйона українців залишаться без роботи?

20 березня 2020, 12:10

П’ятниця, 20 березня. Щоденний моніторинг головних новин про бізнес та економіку в Україні

 • За словами колишнього міністра економіки Тимофія Мілаванова, зупинка українського виробництва через коронавируса може привести до безробіття до півмільйона українців. «Скільки людей залишаться без роботи в результаті кризи? На мій погляд, від 170 до 500 тисяч чоловік. І це консервативна оцінка », - пише Милованов в Facebook, спираючись на дані першого кварталу з Китаю. «Найбільш уразливими до втрати роботи під час кризи є неформально зайняті працівники. В Україні це близько 20% від загальної чисельності працівників або 3,4 млн осіб. З них 22-23% працюють в сфері торгівлі, дрібного ремонту, харчування, готелів і транспорту і це приблизно 700 тисяч осіб ».

Відео дня

 • Залежно від тривалості коронавируса, ВВП Німеччини, найбільшої економіки Європи, скоротиться цього року на 4,5% до 8,7% за прогнозом Інституту світової економіки в Кілі. Закриття до квітня означало б втрату економічної активності на € 150 млрд і падіння на 4,5% за рік. Якщо збої продовжаться до серпня, ВВП Німеччини впаде на 8,7%. На даний момент найбільш порушеними секторами є: авіація, автомобілебудування, дозвілля і готельний бізнес.
 • Індекс бізнес-настроїв Німеччини зазнав в цьому місяці найрізкіше падіння з 1991 року, досягнувши рівня десятирічної давності, повідомляє мюнхенський Інститут економічних досліджень Ifo. «Економіка Німеччини швидко рухається до рецесії», - сказав генеральний директор Ifo Клеменс Фуст з посиланням на двотижневий опитування, який був завершений в середу. Німеччина змагається з Польщею, як найбільший європейський інвестор і торговий партнер України.

 • Закриття київського метро скорочує клієнтів і робить неможливим поїздки на роботу для багатьох співробітників, змушуючи закриватися банківські відділення та супермаркети, скорочуючи години роботи. Кредит Агріколь закрив 10% з 150 філій, Південний закрив 20% з 98 філій, Альфа-Банк Україна закрив 20% з 250 філій, повідомляє Інтерфакс-Україна. Всі банки скорочували свій годинник і закривалися на півдня для дезінфекції. Fozzy Group і Novus скорочують години роботи своїх супермаркетів, для того що б співробітники могли повернутися додому.

 • Український медіа будинок, видавець 16 газет і журналів, призупиняє роботу на термін українського карантину, офіційно на два тижні. На додаток до прагнення захистити здоров'я своїх співробітників, компанія на своєму веб-сайті посилається на закриття новинних кіосків і «неможливість організувати своєчасну друк, доставку і продаж газет».

 • Споживання електроенергії в Україні знизилося на 5% з моменту введення карантинних заходів, повідомляє Національна енергетична компанія Укренерго. У вівторок і середу були відключені три міських системи метро - основні споживачі електроенергії.

 • Падіння у використанні електроенергії може частково скасувати нову 65% -ве мито на російський імпорт електроенергії і вугілля, яка повинна була набути чинності 1 квітня. Імпорт електроенергії більше не потрібен. Що стосується вугілля, Україна підтримує високу ціну в $ 80 за тонну енергетичного вугілля, в основному субсидуючи неефективні шахти України. Орієнтовна ціна на енергетичне вугілля в Європі становить $ 50 за тонну - ціна, яку можуть запропонувати російські вугільні компанії.

 • Олександр Паращій з Concorde Capital пише про прийняте в середу Кабінетом міністрів рішення оподаткувати російське вугілля: «Ключовим бенефіціаром цього рішення буде ДТЕК Енерго, яка виробляє майже 90% енергетичного вугілля в Україні».

 • У квітні Україна сподівається отримати схвалення МВФ на фінансування в розмірі $ 40 млрд, призначене для того, щоб допомогти країнам з ринком, що формується впоратися зі стресом від коронавируса. «Результати переговорів будуть в найближчі тижні», - цитує в четвер прес-служба центрального банку Якова Смолія, главу правління Національного банку України.

 • Олександр Паращій з Concorde Capital пише про зростаючі фінансові труднощі України: «Україна повинна погасити $ 4,1 млрд зовнішніх позик в квітні-грудні 2020 року, і тепер здається, що рефінансування цих сум на приватному ринку неможливо. Тому розширення багатостороннього фінансування для України має важливе значення. Ми очікуємо, що в квітні парламент України ухвалить два законопроекти, які відкриють вікно для кредиту від МВФ, і МВФ буде більш щедрим, ніж очікувалося ».

 • Податкові пільги під час коронавируса: президент Зеленський підписав в середу закон 1) про скасування штрафів за податкові порушення з 1 березня по 30 квітня; 2) встановлення тимчасового призупинення перевірок і розслідувань з 18 березня по 18 травня; 3) продовження до 1 липня терміну оголошення і подачі річних податків на прибуток; і 4) звільнення від податку на майно нежитлової нерухомості, що належить фізичним особам, з 1 березня по 30 квітня.

 • Щоб почати поповнювати банки банкнотами в іноземній валюті, центральний банк обміняв € 35 млн готівкою на безготівкову валюту у шести банків в четвер. Сьогодні Національний банк України обіцяє внести до € 100 млн в банкноти для обміну. Наступного тижня у нас буде більше банкнот євро та долара. Центральний банк повідомляє, що є 10 найбільших банків з рахунками в іноземній валюті: ПриватБанк, Ощадбанк, Альфа-Банк, Укрексімбанк, Укргазбанк, УкрСиббанк, ПУМБ, Райффайзен Банк Аваль, ОТП Банк і Банк Південний.

 • Вчора центральний банк продав $ 200 млн, знизивши офіційний курс гривні до 27,80 за долар. Після вихідного доби 9 березня центральний банк витратив $ 1,7 млрд, а гривня знецінилася на 11% по відношенню до долара. Дотримуючись цієї стратегії, спрямованої на те, щоб дозволити гривні поступове ослаблення, центральний банк продав $ 200 млн в середу і $ 300 млн у вівторок. У публікації в Facebook представники центрального банку заявили про свою політику не застосовувати валютний контроль. Валютні резерви України становлять $ 25 млрд.

 • У минулому році гривня була найсильнішою валютою в світі по відношенню до долара, зміцнившись на 14%. Експортери та компанії з витратами в доларах скаржилися на це уряду.

 • Через сильну гривні минулої осені вартість життя в Києві виросла до рівня Москви, згідно з останнім світовому індексі вартості життя Economist Intelligence Unit. Грунтуючись на 160 цінах, взятих минулої осені в 133 містах, Київ піднявся на 22 місця, щоб наздогнати Москву на 86-му місці. З 4 березня рубль втратив 20% своєї вартості по відношенню до долара.

 • В Україні повідомляється про 21 випадках коронавируса, три з них смертельні. По регіонах це: Чернівецька область - 10 випадків (Один летальний результат); Житомирська - 2 (Один летальний результат), г. Киев - 3; Київська область - 2; Дніпропетровськ - 2; Донецька - 1; та Івано-Франківська область - 1 (Один летальний результат).

 • Читач UBN пише, посилаючись на друзів-медиків в Рівному і Дніпрі: «В обох містах спостерігається надзвичайно високий рівень захворюваності на пневмонію. Цим хворим було поставлено діагноз тільки пневмонія. У Дніпрі люди стоять в чергах в лікарняних коридорах. Це сезон грипу, я знаю, але неймовірно високий рівень захворюваності на пневмонію призводить до можливого висновку, що багато людей можуть не брати участь в діагностиці COVID-19 і не проходять тестування на COVID-19 ».

Стисло ізрозуміло —  щоденний моніторинг ділових новин. Публікується в партнерстві з Ukrainian Business News (UBN). Републікацію повної версії тексту заборонено.

Натисніть підписатися, щоб отримувати ранкову розсилку UBN з новинами, заснованими на фактах, для інвесторів та інвестиційних менеджерів в Україні.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X