Капітан ніколи не покидає корабель, що тоне

24 травня 2016, 17:45
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Минулого тижня я двічі зіткнувся з ситуацією, коли голова правління звільнився з банку за одну ніч

Вадим Березовик покинув Комерційний індустріальний банк та приєднався в якості нового керівника до Вектор Банку, а Ігор Дорошенко пішов з банку Михайлівський, щоб очолити Platinum Bank. В обох випадках цей крок, здається, був викликаний важкою ситуацією, яка склалася в банках, які вони залишили. Чи було це випадками, коли можна сказати, що капітани покидають свої кораблі, що тонуть?

Відео дня

Я пам'ятаю деякі інші приклади Union standard bank і Unison bank, що мали місце e не настільки віддаленому минулому, коли голова правління разом з членами правління стояли пліч-о-пліч зі своїми співробітниками, в той час, коли влада, на кшталт СБУ або НБУ, закручувала гайки і наповнювала проблемами їхні життя.

На мою скромну думку, роль голови правління полягає в тому, щоб бути лідером банку, лідером для співробітників банку і лідером, який створює лідерів. Лідером, який отримує найкраще від своїх співробітників і лідером, який надихає своїм прикладом. ДНК лідера стає частиною банку, а банк стає частиною ДНК лідера.

Україна переживає кризу. В Україні неослабний економічний спад, постійні політичні кризи, а судова система досі не реформована. Зараз, більш ніж будь-коли, банки потребують справжніх лідерів. Кожен банк має потребу у власному Богдані Хмельницькому, який поведе "війська" за собою на поля битв.

Я буду першим, хто визнає, що я не маю детальних знань про проблемні питання банків, які я вже згадував у цій статті. Я також визнаю, що я не знаю мотивацію керівників, яких я згадував у цій статті, які перейшли працювати в інший банк. Але я знаю, що у вищезгаданих банках, а також в багатьох інших банках в Україні, які збанкрутували протягом останніх 12-18 місяців, працювало багато відданих своїй справі, працьовитих співробітників, які в даний час залишилися без роботи. І більшість із них пізнало поганий приклад керівництва. А це створить страх і сумнів в їхніх розумах у майбутньому, що в кінцевому підсумку призведе до посередньої продуктивності окремого співробітника, організації та економіки країни, в якій вони працюють.

Це серйозне питання, яке необхідно вирішувати прямо сьогодні. Не має існувати ніяких обмежень для підтримки цієї забутої групи молодих фахівців, в чиїх руках знаходиться майбутнє України та її банківського сектору. Банки, регулятори, урядовці та представники ділових кіл повинні об’єднатися з метою створення, підтримки, навчання та інструктажу майбутніх лідерів України. Я пристрасно і щиро відданий цій меті і запрошую всіх приєднатися до цієї важливої справи.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X