Ринок ходить тонкою кригою. На скільки знизиться облікова ставка і чи врятує це дохідність інвестицій
Головні події цього тижня
На скільки буде знижено ставку. Незважаючи на те що, здавалося б, питання ставки було вирішено минулого тижня, інтрига ще зберігається. Тепер її суть у тому, на скільки базових пунктів буде знижено ставку? Чи буде це «перестрахувальний крок» в 25 бп, з метою запобігти можливим проблемам, або повноцінні 50 бп, щоб почати боротьбу з можливо вже існуючими негативними процесами в економіці. Звичайно ж, ніхто з керівництва ФРС про це безпосередньо заздалегідь не висловить, але, можливо, якісь натяки пролунають в анонсованій промові Джерома Пауелла у вівторок в Парижі. У середу очільник ФРС також візьме участь у зустрічі міністрів фінансів і глав центробанків країн G-7, де будуть обговорюватися питання торгової війни й уповільнення глобальної економіки. Коментарі за підсумками зустрічі також можуть пролити більше світла на ситуацію.
Економічний календар наступного тижня досить завантажений: у вівторок будуть оприлюднені дані про роздрібні продажі і промислове виробництве за червень. У середу будуть оголошені дані про первинний ринок житлової нерухомості, а ФРС опублікує «Бежеву книгу», огляд стану економіки США. У четвер оприлюднять випереджальні економічні індикатори (LEI), а в п’ятницю Університет Мічигану надасть звіт про настрої споживачів. Побачимо, наскільки факти відрізнятимуться від прогнозів, і як це може відобразитися на рішенні ФРС щодо ставок наприкінці місяця.
«Рецесія прибутків». Незважаючи на важливість і значущість макроекономічних даних, все ж головною подією тижня буде повноцінний початок сезону оголошення квартальних результатів. В кінцевому підсумку, саме від них залежить ціна акцій і результати нашої інвестиційної діяльності. У цьому кварталі очікується, що чистий прибуток компаній знизиться, внаслідок торгових воєн і уповільнення глобальної економіки. До речі, це буде вже другий квартал поспіль, коли прибуток знижується, що дає право формально говорити про «рецесію прибутків».
На думку JP Morgan, «ринок акцій ходить тонкою кригою»: якщо буде знайдено вирішення проблеми торгових воєн і це збігатиметься зі зниженням ставки ФРС, то S&P 500 може підвищитися ще на 10%, до 3300. Якщо ж, навпаки, торговий конфлікт загостриться, то S&P 500 може знизитися на майже 17%, до 2 500.
У Morgan Stanley погляд на ситуацію теж далеко не оптимістичний: позитив ліберальної монетарної політики буде знівельовано негативом, пов’язаним зі слабким зростанням корпоративних результатів. За останні 30 років кожне зіткнення ліберальної політики і слабкого зростання завершувалося перемогою останнього, з точки зору негативного впливу на прибутковість інвестицій. Як наслідок, Morgan Stanley знизив рекомендацію щодо інвестицій в акції, даючи пораду клієнтам зменшити частку останніх в інвестиційному портфелі.
Цього тижня рапортують кілька десятків компаній з S&P 500. Домінують банки: Citigroup, JP Morgan Chase, Wells Fargo, Goldman Sachs, Morgan Stanley і безліч дрібних фінансових інститутів. Серед відомих нефінансових компаній: Microsoft, Johnson & Johnson, eBay, IBM, Honeywell, United Health Group.
Крім фактичних результатів за квартал, дуже цікаво буде почути прогнози на друге півріччя. Швидше за все, картина буде зовсім інша, порівняно з попереднім сезоном передбачень у квітні, коли угода Китай-США вважалася вирішеним питанням, а глобальна економіка виглядала живішою, ніж зараз.
Ось тоді і побачимо, чи мав рацію Morgan Stanley, прогнозуючи дуже низьку очікувану прибутковість інвестицій в акції американських компаній.

Morgan Stanley рекомендує борг країн, що розвиваються. З позиції американського банку, найпривабливіший клас інвестиційних активів на сьогодні — це борг країн, що розвиваються, зокрема й український. Усе закономірно — з огляду на те, що прибутковість по всьому світу дуже низька, а $13 трильйонів і взагалі інвестовано за від'ємною ставкою, адже українські облігації — це неабияка можливість заробити. Шкода тільки, що за цю можливість доводиться розплачуватися нам.
Спеціально для НВ Бізнес
Більше думок — в розділі Експерти НВ Бізнес