Як прийняти результати другого туру виборів. дев'ять порад

23 квітня 2019, 12:00

У виборах перемогли трикстерські технології. Як з цим жити

Пишу з великою повагою до кожного, хто виявився в меншості (я теж там). Якщо ви допускаєте, що ваші почуття можуть бути ображені - з великою ймовірністю вони будуть ображені.

Відео дня

Ось ми, всі такі свідомі, прокинулися з новим президентом із серіалу. Класична ситуація потрапляння в нестабільну, мало передбачувану ситуацію. Багатьом соромно, шкода, прикро, сумно - кожен по-своєму і зі своєю швидкістю проходить стадію прийняття. Вимикаємо жертву й істерику, вмикаємо мозок.

1. Усвідомлюємо і приймаємо особливості і красу часу, в який живемо

Це період, який напевно увійде в історію на віки. Значить, у кожного з нас у десятки, якщо не в сотні разів більше шансів зробити свій внесок, залишити свій слід в історії. Зрештою, хіба могли ми ще рік тому серйозно вірити в те, що квнщик стане президентом? Вперше швидкість змін досягла запаморочливих темпів. Боротьба за незалежність у розпалі. Вперше все в передвиборчій кампанії переможця робилося всупереч і не за правилами. Вперше за спиною кандидата в президенти на шоу-дебатах маячив професійний блазень з рекламою марки одягу "pohuy". Продовжіть список. Що конкретно для вас зараз уперше? Нехай ваш перелік новинок буде поки безоціночним.

Усвідомили всю особливість періоду? Нестабільно, складно, ризиковано - так, але зате яка свобода і поле можливостей. Можливо, ви відчуваєте інші почуття й емоції - визнайте їх. І як усім цим можете розпорядитися особисто ви для себе, для своєї справи, на благо майбутнього?

2. Що зроблено - те зроблено

Зараз немає сенсу посипати голову попелом з приводу того, що окремо взятим активним громадянином або громадянкою не зроблено зовсім або зроблено не в повній мірі.

Як я міг/могла вплинути на результат? Що я б зробив/зробила інакше? Такий аналіз дасть інформацію на майбутнє і допоможе зберегти адекватність спогадів. Ці висновки можуть бути корисні не тільки на наступних виборах. Можливо, цей досвід і аналіз власної моделі поведінки стане у пригоді в бізнесі або особистому житті.

3. Розбираємося з власним ступенем впливу на ситуацію

Як я зараз можу вплинути на ситуацію і чи готовий/готова це робити. Якщо у вас є план Б - вперед. Якщо немає - маємо силу визнати, що змінити результати другого туру виборів ми не в змозі, а тому треба рухатися до наступного кроку.

4. Задаємо новий старт

Думаємо про країну і обов'язково думаємо про себе і сім'ю, про свій бізнес і перспективи. Нам потрібен такий собі swot-аналіз: можливості, загрози, позитивні і негативні аспекти ситуації. Що раніше здавалося неможливим, а тепер можна спробувати ще раз? Які нові можливості відкриваються? Як конкретно можна мінімізувати ризики? Що для цього потрібно робити? Як я можу впливати на ситуацію і що готовий/готова робити.

5. Фіксуємо суб'єктивні очікувані результати

У стрічці серед записів своїх друзів я бачила цікаві рішення: хтось зберігає курси валют, вартість кв. метра житла і основні ціни. Хтось обнуляє все, на чільне місце розміщує програму нового президента, щоб відстежувати його реальні дії. Хтось «обнуляється» і готується приймати всі справи і події з нуля. Виберіть свої параметри нового старту. Перевірте, як джерела інформації, яким ви звикли довіряти, відображають потрібну вам інформацію. Може, потрібно поповнити список джерел.

6. Актуалізуємо свій інформаційний простір

Яким ЗМІ довіряти, що моніторити і на підставі яких даних приймати рішення. Інформаційна гігієна виходить зараз на перший план. Навряд чи у президент вистачить часу на зйомки нового серіалу, але думаю, шоу на нас чекає якісне. Як мінімум, заготовляємо попкорн і критичне мислення - цікаво буде 100%, а раптом ще й корисно, і навіть конструктивно. Як максимум, пам'ятаємо, що найімовірніше, 25% - це справжні патріоти України, у яких все ще не піднімається рука потягнутися за закордонним паспортом і посвідкою на проживання в іншій країні.

7. Кожному з нас потрібна опора

Вибираємо для себе кілька опорних точок, до яких звернемося в моменти, якщо раптом здасться, що хаос накриває з головою і самостійно з цим впоратися складно. Сім'я, хобі, список надихаючих або антиутопічних книг, друзі, отримання нових знань тощо. Чим більше реальних опорних точок, тим простіше пережити нестабільність і епоху змін, особливо якщо ти не яскраво виражений трикстер, як передвиборча кампанія нашого новообраного президента.

8. Оновлюємо запасні плани, але готуємося зберігати ментальну гнучкість і рівновагу, якщо все знову піде не за планом. І навіть не за планом Б, В, Г. Питання все те ж - що буду (можу) робити конкретно я? Для чого я буду це робити?

9. Пристібаємо паски, виробляємо критично-іронічне ставлення до життя, зберігаємо активність і свідомість.

Спеціально для НВ Бізнес

Більше поглядів  у розділі Експерти НВ Бізнес

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X