Якими будуть нові умови проблемних кредитів Приватбанку

6 листопада 2018, 16:00

Наприкінці листопада Приватбанк розпочинає масштабний проект щодо реструктуризації проблемних кредитів.

Метою цього проекту є погодження шляхів реструктуризації кредитних зобов’язань між боржником і кредитором і, за потреби, господарської діяльності позичальника в цілому.

Відео дня

Наразі Наглядовою Радою Приватбанку схвалено порядок та умови реструктуризації першої черги проблемного портфелю банку на суму 48,8 млрд грн. Зокрема, затверджено десятки опцій, які ми будемо пропонувати клієнтам – подовження терміну строків кредитних договорів, розстрочка, анулювання частини боргу по комісіям, пеням і штрафам, перегляд відсоткових ставок та, нарешті, конвертація валютних кредитів у гривневі, а також інших умов договору щодо зменшення боргового навантаження на клієнта. Пропозиція буде поширюватись на три сегменти учасників процесу: роздрібний бізнес, малий та середній бізнес і бізнес споживчого кредитування.

Створенню даної процедури реструктуризації передувала кропітка експертна та аналітична робота робочої групи, до якої увійшли усі дотичні служби банку. Аналіз проблемного кредитного портфелю виявив, що існує значний обсяг активів фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців, який був сформований ще до націоналізації банку у грудні 2016 року і становив більш ніж 80 млрд грн. Ми зіштовхнулися з тим, що на балансі фінустанови є достатньо кредитів, борг за якими протягом десяти і більше років зріс більш, ніж у 30 разів від сум виданих кредитів.

Наприклад, клієнт, придбавши у 2012 році побутову техніку вартістю 5 тис. грн за рахунок кредитних коштів, сьогодні боргує банку понад 90 тис. грн. Зрозуміло, що така ситуація є патовою як для клієнта, так і для банку. Накопичена таким чином заборгованість негативно впливає на діяльність банку, змушуючи банк формувати колосальні страхові резерви.

Використовуючи провідний європейський та український досвід, було розроблено програми реструктуризації проблемної заборгованості в нашому банку – загалом 47 типів пропозицій. Запровадження програм реструктуризації заборгованості дозволить нашим клієнтам:

  • погасити борг на лояльних умовах в позасудовому порядку;
  • відновити свою кредитну історію;
  • зберегти майно;
  • відновити доступ до кредитних ресурсів банків.

Окрім того, впровадження програми реструктуризації дозволить банку вивільнити значні кошти для кредитування фізичних осіб, малого та середнього бізнесу на конкурентних умовах. А це, в свою чергу, дасть поштовх до розвитку та поліпшенню економіки та сприятливо вплине на рівень життя громадян.

Показати ще новини
Радіо НВ
X