Яким буде телебачення майбутнього?

21 червня 2016, 17:17
Спілкуючись з друзями, я часто чую схожі фрази: "Я взагалі не дивлюся телевізор". Але уточнюючи, що саме вони не дивляться, телебачення або відео, виявляється, що відео вони дивляться, і досить багато, але вибирають для цього інтернет

Цікаво, що вся інформація в телевізорі є, але там вони її не знаходять. Чому?

Справа в тому, що для сучасної людини, що має Youtube-подібний спосіб життя, звичайне лінійне телебачення стало вже незручним. Світ змінився радикально, а телебачення за останні 40 років - нітрохи. Сучасна людина вже не може підлаштовуватися під програму передач, як це було за часів мого дитинства, або очікувати, коли пройде реклама. Або подивитися частину фільму, тому що не встигла на початок. Зараз людині потрібно отримувати все тут і зараз, тому що при нинішньому активному способі життя по-іншому просто не виходить. Згідно з даними дослідницької компанії Nielsen, телеперегляд в першому кварталі 2016 року впав на 4% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Причини просідання - падіння інтересу кількох аудиторій до лінійного телебачення: 7% - відтік чоловіків у віці 25-50 років і 1% жінок старше 50 років. Тому проблема не в тому, що люди перестали дивитися відео, а в тому, що сучасним людям застаріле телебачення вже не підходить. Натомість звичайного лінійного ТБ має прийти телебачення майбутнього, яке зручне і підлаштовується під стиль життя окремої людини, показуючи те, що вона хоче і коли.

Відео дня

У вигляді Інтернету зараз з'явилася велика альтернатива, де можна знайти будь-яку інформацію у зручний час, досить лише підключитися. Даний формат ТБ вже широко використовують ОТТ і IPTV-провайдери, пропонуючи своїм користувачам вибирати час перегляду і контент. Наприклад, згідно з дослідженнями Індустріального телевізійного комітету, за типом прийому сигналу за останні роки вперше зріс перегляд по ОТТ і IPTV-технології, причому цей показник у великих містах в 3 рази вище, ніж в дрібних. Очікується, що в найближчому майбутньому другий екран (інтернет-мовлення) зміниться ролями з першим (телевізор), і перший екран буде використовуватися набагато рідше, ніж другий. А технологія multiscreen дозволить використовувати в якості телеекрану будь-який з існуючих стаціонарних або мобільних пристроїв, доступних на даний момент людині.

Одна з головних ступенів зручності нового телебачення - це відкладений перегляд, який стає все більш необхідним в сучасному світі. Ця послуга вже зараз змінює то ТБ, яке ми раніше знали. Майбутнє - за технологіями, які надають людині все більше свободи, даючи користуватися звичними послугами і сервісами, але в іншому, новому форматі. Коли телебачення стає твоїм партнером, вгадує твої бажання і переваги. Це вже зараз доступно всім абонентам Smart-TV, які можуть користуватися всіма перевагами нового формату. До речі, саме ОТТ-технологія вже зараз дозволяє людині вибирати, що дивитися і управляти контентом, перетворюючи ТБ в інтерактивне. Тобто це коли з величезного обсягу передач за день, як на блюдечку, підноситься найцікавіше згідно з твоїм профілем перегляду, і людина не витрачає час на пошуки. Вже зараз деякі оператори (в тому числі і наша компанія) визначають для користувача переваги, ведуть статистику того, що він подивився і видають те, що людині цікаво. Тому можна сказати, що телебачення майбутнього буде Youtube-подібним TV, яке дає вибір і підлаштовується під твій розклад.

Використання мобільних пристроїв для телеперегляду - це сучасний тренд і безперечна перевага нашого часу. Завдяки 3G-технології, яка активно використовується вітчизняними мобільними операторами, стає можливим те, про що ще нещодавно можна було тільки мріяти: дивитися програми або фільми під час пересування по місту, в пробках або в перервах на обід. Також це стало можливо завдяки новій послузі від мобільних операторів без плати за трафік. Наприклад, в квітні ми уклали партнерську угоду з компанією Київстар, де плата за трафік на Divan.TV не стягується. Даний напрямок буде тільки розвиватися, тому що споживати «важкий контент» в звичайному житті стає все більш необхідно. Особливо це стосується молоді, яка більш активна, мобільна і швидше схоплює все технологічні новинки. Прогнозується також, що в 2016 році близько 26% користувачів смартфонів на розвинених ринках в певні періоди часу не здійснюватимуть жодного телефонного дзвінка. І хоча ці люди не припинять спілкуватися, вони просто замінять традиційний спосіб спілкування на SMS-повідомлення, голосові та відео-сервіси ОТТ.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Яким буде телебачення майбутнього, повністю передбачити не можна. Але вже ясно, що рух буде йти в сфері з'єднання традиційного ТБ і інтернету, інтерактивності та отримання потрібної інформації в зручний час. Звичайно, буде потрібно користуватися великими масивами даних на різних пристроях, які можна завжди мати під рукою і взаємодіяти з ними без обмежень. І цьому телебаченню ще не придумали назву. Можливо, незабаром це і слід зробити.

Показати ще новини
Радіо NV
X