Яким буде курс гривні у вересні

7 вересня 2017, 08:00
Які чинники можуть вплинути на волатильність курсу гривні, і в яких валютах краще збережуться заощадження

В останні два тижні ми спостерігаємо на валютному ринку зниження гривні. Це, швидше за все, тимчасове явище. Причина: швидше за все, хоч і з тимчасовою затримкою, але як і належить, починає позначатися поступове пом'якшення Національним банком України грошово-кредитної політики.

Відео дня

З початку року облікова ставка НБУ була знижена вдвічі – на 1 процентний пункт (п.п.) в квітні і ще на 0,5 п.п. в травні, – з 14% до 12,5%. А це не тільки сприяє активізації бізнесу через зниження ставок по кредитах, але і розігріває внутрішній попит. Останній, в свою чергу, тисне на ціни і курс національної валюти.

У той же час, не варто чекати, що наочне зараз зниження гривні перетвориться на стійку тенденцію. На користь національної валюти грають непогані світові ціни на експортовану продукцію. І, перш за все, на метали.

Плюс, населення як і раніше залишається чистим продавцем валюти, тобто продає валюти більше, ніж купує. А також можна очікувати зростання надходження експортної виручки від сільгосппродукції нового врожаю.

У цій ситуації, до кінця вересня можна очікувати помірного зміцнення гривні з нинішнього рівня.

А ось поведінка гривні по відношенню до окремих валют – долара і євро – буде багато в чому залежати від коливань останніх один до одного на світових ринках. Останні дні курс пари EUR/USD відносно стабілізувався в діапазоні $1,185- $1,195/€ 1.

Однак найближчі засідання ФРС США та ЄЦБ можуть внести серйозне коректування в нинішню хитку рівновагу. Від цих засідань чекають натяків на зміну монетарної політики європейського і американського регуляторів наступного року. Результатом цих засідань можуть стати досить сильна зміна поточного співвідношення долара і євро.

Якщо припустити, що співвідношення долара і євро збережеться приблизно на поточних рівнях, то до кінця поточного місяця можна очікувати зниження долара і євро на міжбанку до 25,5 грн/$1 і 30,5 грн/€.

Однак, несподівані рішення американського і європейського регулятора можуть внести коригування в цей сценарій. І інша волатильність курсу не стане пов'язана з українською економікою і безпосередньо з гривнею, а стане наслідком виключно зовнішніх факторів.

Як в цій ситуації раціонально розпорядитися своїми заощадженнями? Найраціональнішою політикою була і залишається диверсифікація, прихильність принципу "не зберігати всі яйця в одному кошику". Розподіливши свої заощадження в рівній пропорції між гривнею, доларом і євро, можна перестати турбуватися через їх взаємні коливання.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X