Який він - український бізнес

22 червня 2017, 14:30
Який він український бізнес сьогодні? Чи всі бізнесмени "злодії та корупціонери"

Як в Україні побудувати цивілізований бізнес-ринок? Так багато питань, і так мало відповідей. Тож, чи може бізнес бути прозорим, і чи є місце благодійності в середовищі інноваційного підприємництва?

Відео дня

Сьогодні бізнес - це не просто прибуток, це інновації та, головне, відповідальність за свої дії. Саме тому ми говоримо не про величезні корпорації, а про стартапи, а ще про благодійність та соціальну відповідальність у бізнесі.

Намір змінити світ для бізнесмена може стати магнітом, який притягне все інше: прибуток, ринкову частку, інвестиції. Бо що означає у бізнесі “змінити світ”? Це означає принести нову цінність, нову модель стосунків. Це означає гнучкість, харизму, яка притягує, інновації, які заворожують.

Що для мене означає новий цивілізований ринок бізнесу в Україні? Як я для себе бачу основні елементи змін? Я розпочинаю з себе.

По-перше, особиста мотивація. Саме особиста мотивація керівника є тією гарантією росту та розвитку компанії. Інколи керівник немов чарівник повинен вирішувати усі проблеми, а ще мотивувати команду. А звідки брати натхнення? Внутрішня переконаність у тому, що ти робиш щось корисне  — ось найкраще джерело для мотивації.

По-друге, задоволення. Як вберегтися від виснаження і прокрастинації? Звичайно ж, робити щось у своє задоволення. Тоді з’являється додаткова енергія, ресурси та помічники.

По- третє, довіра. Відкритість та прозорість  —  фундамент довіри. Особиста зацікавленість в результаті та готовність співпрацювати дають вам карт-бланш в спілкуванні як з партнерами, так і з конкурентами.

І на сам кінець, вміння вчитися. Прагнення змінити світ вимагає постійного оновлення знань і навичок. Світ не стоїть на місці, тож і ми повинні рухатися в ногу з часом.

Змінюючи світ, ми створюємо нові цінності. Те, про що вчора ніхто й подумати не міг, сьогодні, завдяки нам стає реальністю. Інновації — це завжди шанс зробити наше життя кращим. Філософія “змінити світ” передбачає особисту готовність до змін: власних уявлень, очікувань, упереджень.

Сьогодні в Україні вже справді можна говорити про чесність і відкритість.Разом ми творимо нову бізнес-культуру – культуру довіри.

Одна з найуспішніших реформ – реформа публічних закупівель, розпочиналась з недовіри та скептицизму, а сьогодні ми вже можемо говорити про реальні успіхи реформи державних закупівель, адже цей досвід є не лише вдалим, але й унікальним. ProZorro є певною синергією зусиль держави , громадського сектору і бізнесу. Бізнес надає майданчики для роботи та інвестиції, громадський сектор бере активну участь у власне прозорих державних закупівлях, а держава створює відповідну законодавчу базу. Таким чином, від простої , але ефективної співпраці виграють всі – економія грошей, часу і, що не менш важливо, нервових клітин.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Чи може бізнес бути благодійним? Наприклад, команда проекту ProZorro.sale cтверджує, що може. До Дня захисту дітей і до півріччя свого існування проект проводить благодійні аукціони - Місяць доброти на ProZorro.Sale. На зібрані кошти будуть придбані апарати штучної вентиляції легень для дитячих операційних в Інституті нейрохірургії. Бо робити добро просто.

Змінювати світ — це не красиві слова - це бізнес, що насправді працює і приносить результат. У цій бізнес-моделі дуже багато залежить від особистості та цінностей. Цю модель не так легко транслювати в цифри і прагматичні розрахунки, але вона підвладна енергії кріейторів, які здатні не лише змінити світ, а й перевернути його, будучи одержимі ідеєю. Світ змінюється, хочемо ми того чи ні. І нам вирішувати, бути драйверами змін, чи ні.


Показати ще новини
Радіо NV
X