Які обмеження ввели для безпілотників

20 червня 2018, 18:00

Державна авіаційна служба України встановила обмеження на польоти дистанційно пілотованих повітряних суден вагою до 2 кг. Про це йдеться в оприлюдненому Тимчасовому порядку використання повітряного простору України.

Тимчасовий порядок використання повітряного простору є підзаконним актом. Для набуття чинності документ повинен пройти процедуру реєстрації в Міністерстві юстиції і потім бути опублікованим. Конституція України передбачає, що закони та інші нормативно-правові акти не доведені до відома населення у встановленому законом порядку, є недійсними і не підлягають застосуванню. На сьогоднішній день ні процедури реєстрації, ні публікації ще не відбулось. Отже, тимчасовий порядок ще не діє.

Відео дня

Дійсно, до порядку використання внесені зміни і відрегульовано питання використання безпілотників. Згідно з цим порядком, зробили класифікацію дронів за вагою до 2 кілограмів і більше 2 кілограмів.

Для використання апаратів з вагою більше 2 кілограмів потрібно подавати заявку на використання повітряного простору та отримати дозволи від Повітряних Сил ЗСУ, органів Державної прикордонної служби України, органів об'єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України, органів обслуговування повітряного руху та управління повітряним рухом.

Для легких безпілотників вагою до 2 кілограмів не потрібно отримувати жодних дозволів, але встановлені певні обмеження на їх використання. Польоти не можуть проводитися над дорогами державного значення, центральними вулицями міст, сіл, залізничними дорогами державного і регіонального значення, уздовж ліній електропередач. Також у правилах мова йде про те, що їх не можна використовувати над місцями аварій і катастроф, проведення поліцейських, антитерористичних та спеціальних операцій, установами виконання покарань, іншими державно важливими і потенційно небезпечними об'єктами.

Крім того, безпілотник повинен перебувати не далі 500 метрів від пілота. Його максимальна висота польоту повинна складати 50 метрів, а швидкість - не більше 160 км / ч. Ще один важливий момент - польоти не можуть проводитися на відстані ближче 30 метрів від людини, а якщо це група людей з 12 чоловік, які знаходяться в будівлі, то політ може проводитися не ближче 50 метрів від цієї групи. Якщо ж 12 чоловік знаходяться поза приміщенням, то безпілотник може літати не ближче 150 метрів від них.

Тепер правоохоронні органи будуть контролювати використання дронів. Право контролю надано також збройним силам України. У військових контролювати виконання Тимчасовому порядку використання ППУ будуть органи управління Повітряних Сил ЗС України. У випадку порушення громадяни будуть нести адміністративну відповідальність. Але якщо порушення правил призведе до тяжких наслідків, наприклад, загинуть люди чи відбудеться зіткнення з повітряним судном, то може настати кримінальна відповідальність.

За певних умов, звісно, можна політати над масовими заходами, але тепер буде складно познімати приватний маєток, майно та людей, що там знаходяться. З одного боку, це конституційно правильно поважати право на приватне життя. Але з іншого боку, будь-яке державне регулювання і будь-які заборони не завжди йдуть на користь суспільству.

У перше чергу, обмеження буде стосуватись операторів безпілотників, тобто тих людей, які їх використовують. Якщо на сьогоднішній день вони використовували дрони як хотіли, то після реєстрації тимчасового порядку використання ППУ Міністерством юстиції і публікації документу вводяться в дію регламенти і норми, що обмежують експлуатацію апаратів.

На сьогоднішній день адміністративна відповідальність у вигляді штрафу за порушення тимчасового порядку незначна: від однієї тисячі до восьми тисяч гривень. Навряд чи такий розмір штрафів зупинить від порушень норм тих, хто проводить розслідування з використанням дистанційно пілотованого повітряного судна. Але головне, що у правоохоронних органів з'явиться можливість вимагати припинення використання такого засобу зйомки. Тобто кожен може наразитись на те, що у нього фактично буде просто вилучений безпілотник під час використання.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X