Як заробляти на ринку арештованого майна

26 червня 2018, 15:00

Мін`юст та Мінекономіки продовжують спільну роботу по збільшенню прибутків держави від ринку продажу арештованого майна. Як цьому допоможуть приватні продавці?

Нова відкритість

20 червня в прес-центрі Будинку Уряду ми підписали "дорожню карти" між Міністерством юстиції України, СЕТАМ, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та урядово-громадською ініціативою Разом проти корупції щодо співпраці у сфері реалізації арештованого майна.

Відео дня

Цей меморандум окреслює основні рамки відповідальності та співпраці між сторонами, які мають на меті створення конкурентних і сприятливих умов для організації та проведення електронних торгів з реалізації майна, арештованого під час здійснення примусового виконання судових рішень.

Учасники прийшли до висновку, що вільний вибір покупця між майданчиками збільшить конкуренцію і ціну продажу. В результаті реалізації "дорожньої карти" незалежні майданчики зможуть продавати арештоване майно.

Таким чином, ми відкриваємо торги арештованим майном для приватних майданчиків і сподіваємося, що вони будуть активними, мобільними та креативними та суттєво збільшать продажі. Будь які приватні біржі, торгівельні майданчики, онлайн-маркети зможуть торгувати арештованим майном, після підключення до системи.

Крім того, СЕТАМ стане одним з каналів реалізації майна Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та малої приватизації. Враховуючи нашу найбільшу клієнтську базу, впевнений, це дасть значний приріст продажів.

Що буде зроблено

Меморандум, зокрема, передбачає перелік конкретних заходів та строки їх виконання.

Адже для підключення приватних торгівців до Системи електронних торгів арештованим майном, треба вирішити юридичні, організаційні та технічні задачі.

З найважливіших:

  1. Забезпечення взаємодії електронних майданчиків шляхом відкриття API (Application programming interface) – інтерфейсу програмування додатків) - червень 2018 року.
  2. Підключення перших Партнерів - липень 2018 року.
  3. Організація та проведення моніторингу, оцінки роботи "партнерського договору", оновленого Порядку реалізації арештованого майна - вересень-жовтень 2018 року.
  4. Удосконалення системи електронних торгів арештованим майном – 3-4 квартали 2018 року.
  5. Організація та проведення моніторингу, оцінки роботи оновленої системи електронних торгів арештованим майном - березень 2019 року.

В результаті, ми отримаємо робочу та дуже привабливу для приватних торгівців систему.

Що це дасть приватному бізнесу

СЕТАМ стає дворівневою системою. Будь-який майданчик (біржа, інтернет-магазин, портал оголошень) підключений до системи здійснює он-лайн обмін інформацією з Центральною базою даних за допомогою API та має рівні - конкурентні права з іншими майданчиками щодо долучення нових клієнтів.

Тобто покупець на майданчику партнері бачитиме товари, користувачі реєструватимуться через партнерський майданчик, подаватимуть заявки.

І якщо користувач, який прийшов через партнера, виграє у торгах і розрахується за майно - партнер отримує винагороду.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Винагорода партнерів становитиме 20% від винагороди продавця (тобто 1% від вартості лоту).

Таким чином, приватні торгівці отримують величезну кількість додаткових товарів. При чому, на замовлення, доставку, зберігання та охорону яких торгівці не витрачаються. В 2017-му році, наприклад, отримавши винагороду, приватні майданчики заробили б 16 млн грн. В 2018 ця сума може сягнути 20 млн грн.

Звісно, ми будемо регулярно моніторити результативність діяльності партнерів, з метою відзначення їх ефективності.

Що це дасть державі

Держава зацікавлена у збільшенні надходжень до бюджету. Чим більше продажів – тим більше дохід.

Проте, одночасно, держпідприємства обмежені в ресурсах на просування продажів. Є нормативні акти, Фінансовий план та загальна недосконалість законодавства (зокрема, валютного). Простіше кажучи, щоб оплатити доларами рекламу конкретного товару в Google з рахунку держпідприємства (та не попасти потім за грати) треба бути генієм.

Приватні майданчики позбавлені цих обмежень. Вони можуть вільно вирішувати, скільки вкладати коштів у рекламу, в маркетинг, в пошукове просування, в дисконтні програми, в "наружку". Й стимул для цього в них простий та чесний – гроші.

Тож, реформа ринку арештованого майна просувається ще стрімкіше – за допомогою державно-приватного партнерства.

Показати ще новини
Радіо NV
X