Як зміниться бізнес в зоні АТО

25 серпня 2016, 10:59
Декілька тижнів назад було надано для ознайомлення проект Міністерства Фінансів (надалі – Мінфін)  податкової реформи

Зокрема, до перехідних положень було запропоновано врегулювання проблем компаній пов’язаних з проведенням антитерористичної операції (надалі – АТО).

Робоча Група з підтримки бізнесу в зоні АТО Європейської Бізнес Асоціації неодноразово наголошувала на проблемах, пов’язаних з питанням відшкодування ПДВ. В проекті Мінфіну пропонується відшкодування компаніям ПДВ після закінчення АТО. З одного боку, це добрий знак, оскільки держава нарешті звернула увагу на цю проблему і запропонувала модель вирішення цього питання. Проте, з іншого боку, АТО продовжується вже більше ніж 2 роки і невідомо, коли операція закінчиться, а бізнес продовжує свою господарську діяльність, та сплачує податки до державного бюджету. Такий самий механізм пропонується для сум помилково або надмірно зарахованих до бюджетній коштів.

Відео дня

Також важливим питанням є звільнення оподаткування нерухомого майна та земельних ділянок на НКТ. Ці пропозиції Мінфіна також неоднозначні. Звичайно добре, що компанії хочуть звільнити від податку на землю та нерухомого майна на НКТ. Проте не пропонується можливості компенсації переплат, котрі були зроблені протягом 2014-2016 років за землю, та 2014-2015 рр. на нерухоме майно.

На жаль, у пропозиціях Мінфіна не запропоновано можливостей відновлення втрати документів через проведення АТО, амортизації основних засобів, особливостей подачі звітності, заборони на проведення перевірок. Робоча Група з підтримки бізнесу в зоні АТО неодноразово піднімала ці теми та пропонувала свої трактування стосовно цих питань.

Отже, підсумовуючи, важливо зазначити, що є позитивні зміни і бажання врегулювати проблеми бізнесу. Також, позитивною ознаку цього процесу – є те, що зміни пропонують вносити до Податкового Кодексу України (ПКУ). Оскільки останнім часом популярним є внесення подібних змін до спеціальних Законів, як наприклад, до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» №1669 від 02.09.2014. Проте такі зміни на практиці дуже важко застосовувати, оскільки Державна Фіскальна Служба перш за все керуються у роботі ПКУ. В той самий час, ці пропозиції є неоднозначними для бізнесу. Ми, як Робоча Група з підтримки бізнесу в зоні АТО, надамо Робочій Групі з податкової реформи наші пропозиції з метою максимального охоплення проблем компаній в зоні АТО.

Показати ще новини
Радіо NV
X