Як змінити систему надрокористування

16 листопада 2016, 13:58
Треба зрозуміти, що система видачі дозволів надрокористування, на видобуток корисних копалин, не тільки природного газу і нафти, но й руд, того ж бурштин – це сьогодні в Україні недосконала система

Чому вона недосконала? Тому що фактично існує великий конфлікт між центральною і місцевою владою та іншими органами, наприклад, Мінприроди, Держгеонадр.

За попередні більш ніж 20 років незалежного управління в Україні фактично всі розуміли: для того, щоб вирішити питання, можна було занести у відповідне місце мішок грошей. За останні 2 роки процес нібито мав стабілізуватись, тобто нарешті мали чітко виробитись правила гри в існуючих рамках – те ж геонадра, те ж Мінприроди, і присутнє збоку Міненерго, яке теж відповідає за сферу видобутку природного газу, нафти. Вони відповідальні за баланс енергопродуктів, енергосировини.

Відео дня

Але як виявилось, це стало черговим етапом війни за перерозподіл сфер впливу. Причому вписалися в цей процес насамперед місцеві органи влади.

Тобто, якщо вони не підтримають, не проголосують рішення про виділення ліцензій, то ти вже нічого не зробиш у тому ж Києві. І тому почалася боротьба за те, щоб якщо учасник ринку домовляється на місці з обласною радою, з місцевими органами самоврядування, то питання має гарантовано так само вирішитися в Києві.

Тобто ці дві сторони мають комунікувати між собою, проводити комунікацію. І замовник послуги, тобто отримання цієї ліцензії, повинен мати гарантію вирішення питання як в регіоні, так і в центрі. Поки що цього немає.

Здається, що на цей момент немає повноцінного механізму, як це питання буде вирішено. Воно не може бути вирішено навіть в рамках існуючої корупції. Тому на аукціонах видано в минулому році всього 10 ліцензій. Решту було видано в порядку живої черги.

Поки що, на жаль, нас чекає сумна перспектива.

Чому фактор регіонів, обласних рад, районних рад завжди є важливим і буде важливим? Тому що, за логікою, якщо компанія веде свою діяльність на якійсь території, вона повинна певним чином підтримувати місцеву інфраструктуру. Але досвід попередніх років показав, що ніхто нічого не дотримувався, всі експлуатували. У кращому випадку купували ці рішення обласних рад за гроші. Відповідно, місцеві жителі нічого реально не отримували з цього.

Так бути не повинно.

Показати ще новини
Радіо NV
X