Як змінилося оформлення землі в столиці

14 червня 2017, 16:14
31 травня набуло чинності рішення Київради №241/2463 від 20 квітня 2017 року «Про затвердження Порядку придбання прав на землю із земель комунальної власності у місті Києві», опубліковане в газеті Хрещатик

Новим порядком передбачено значне спрощення бюрократичних процедур: від зменшення кількості документів (зокрема таких, які необхідно отримувати в численних департаментах Київської міської державної адміністрації) до скорочення строків розгляду заяв і клопотань.

Відео дня

Що саме змінилося? Про це далі.

Подання клопотання

Новим порядком передбачено всього 3 види заяв та клопотань:

  • на отримання дозволу для розробки проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
  • на розробку документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки, її розділу або об'єднання, або на передачу частини ділянки в суборенду;
  • лист-повідомлення про поновлення договору оренди.

Для кожної із заяв передбачений чіткий перелік документів, який перерахований в таблиці до заяви, і тепер заявнику потрібно всього лише поставити «хрестики» про те, які документи він додав.

Отримання графічних доповнень до клопотання, як-от Виписка з чергового кадастрового плану або Викопіювання з Містобудівного кадастру, тепер покладено на Департамент земельних ресурсів і не потрібно від заявника. Запроваджено пряму заборону на вимогу у заявника цих документів або інформації, що міститься в них. Раніше отримання таких документів забирало близько місяця часу, а деякі довідки були платними, але без них заяву на оформлення землі в Київраді не приймали.

Також тепер від заявника не вимагаються архівні рішення минулих років щодо відведення землі або згода попередніх користувачів земельної ділянки, за умови, що надані документи, які підтверджують перехід права власності на об'єкт нерухомості, розташований на ділянці.

У разі, якщо у заявника неповний пакет документів, співробітники приймальні Київради із земельних питань тепер не прийматимуть таке клопотання, щоб не витрачати час заявника на отримання відмови через нестачу будь-яких документів.

Термін підготовки відповіді, проекту рішення Київради або резолюції його секретаря за такою заявою тепер скорочений до 10 робочих днів з моменту подання, а за статусом розгляду заяви можна буде спостерігати на сайті kmr.gov.ua

Ділити землю стало простіше

Значно спрощена процедура поділу земельної ділянки, що перебуває у заявника на праві оренди.

Раніше, для того, щоб пройти повну процедуру розділу, необхідно було отримати рішення трьох сесій Київради:

  1. Про отримання дозволу на розділ.
  2. Про погодження документації щодо розділу.
  3. Про затвердження документації щодо розділу.

У новому порядку процедуру розділу скоротили до однієї сесії і отримання одного рішення про затвердження документації щодо розділу. Перші дві сесії та два її рішення замінили резолюцією секретаря Київради про отримання дозволу на розділ і висновком Департаменту земельних ресурсів КМДА про узгодження документації щодо розділу.

У підсумку, таке спрощення призведе до скорочення строків поділу земельної ділянки з 2-3 років до 6 місяців.

Стало можливим оформлення землі в «червоних лініях»

Новий порядок оформлення земель у Києві передбачає відведення земель в «червоних лініях» за умови, що на такій ділянці розташована нерухомість заявника, і в заяві аргументована необхідність оформлення права оренди для організації заїздів-виїздів на прилеглу ділянку.

При цьому, дозволяється тільки обслуговування існуючих будівель і споруд, але забороняється будівництво нових. Також, обов'язковою умовою договору оренди на таку ділянку, є можливість припинення оренди на частину ділянки в «червоних лініях» для розширення проїжджої частини вулиці, в разі її реконструкції.

Більше немає зміни виду користування

Передбачена Земельним кодексом України та попереднім порядком Передачі земель в місті Києві процедура зміни виду користування, в новому порядку відсутня і прирівняна до процедури зміни цільового призначення.

Раніше, вид використання земельної ділянки можна було поміняти технічною документацією, без отримання дозволу на розроблення такої документації. Згідно з новим Порядком, якщо така зміна виду користування веде до зміни коду цільового призначення, то це можливо лише шляхом розробки, погодження та затвердження проекту землеустрою щодо зміни цільового призначення земельної ділянки.

Скорочено термін і регламентований порядок підписання договору оренди

Раніше, після того, як користувач земельної ділянки отримував на руки рішення Київради про передачу земельної ділянки йому в оренду, термін підготовки, підписання та реєстрації договору оренди становив у кращому разі 6 місяців, а в деяких випадках міг розтягуватися і на кілька років.

Це відбувалося через те, що термін підписання Проекту договору оренди і самого договору оренди не був чітко регламентований, а підписаний з боку орендаря Договір міг по кілька місяців перебувати в Київраді на візуванні.

Відповідно до Нового порядку, строк підписання і реєстрації договору оренди сумарно скорочений до одного місяця.

Введено автоматичне продовження чинних договорів оренди

Для тих земельних ділянок, щодо яких закінчується строк оренди, запроваджено спрощену процедуру підписання додаткової угоди про поновлення договору оренди, без розгляду питання на сесії Київради.

Це можливо за умови, якщо орендар вчасно (не пізніше, ніж за місяць до закінчення терміну) подав лист-повідомлення про продовження терміну договору і протягом місяця після закінчення терміну оренди не отримав відмову від Київради у поновленні договору оренди.

Підставою для укладення додаткової угоди за таким договором оренди є позитивний висновок постійної Комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування.

Такий договір оренди продовжується на такий самий строк і на тих же самих умовах, що вказані в попередньому договорі оренди.

Загалом, всі зміни позитивні і націлені на спрощення бюрократичних процедур, але тільки час покаже, наскільки це рішення є ефективним.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X