Як збільшити ВВП за п'ять років

4 жовтня 2018, 18:34

Інвестиції прийдуть тільки в ту країну, в якій інвестор буде впевнений у тому, що гроші та його власність будуть захищені.

ВВП на душу населення показує скільки виробляється товарів і послуг у країні. Щоб дізнатися цей показник необхідно порахувати вартість всього, що виробляється в країні, і розділити на кількість населення. Він говорить про те наскільки добре працює економіка і все її сфери: будівництво, виробництво, торгівля.

Відео дня

Так що від ВВП залежить добробут людей, зростання зарплат і наявність роботи в країні. Від нього залежить чи є можливість у людей заробити гроші. Якщо дивитися на український ВВП, то він мізерний. Навіть якщо врахувати, що 40% нашої економіки знаходиться в тіні. У Європі та східно-європейських країнах у тіні знаходиться 20% економіки. Так що до показника ВВП потрібно приплюсувати 20% для європейських країн і 40% для України. Вийде цифра в $3,2 тис на людину. Це дуже низький показник.

Уже зараз у країн, що розвиваються цей показник на рівні $5-6 тис. Тому Україні необхідно йти вперед і нарощувати ВВП. За оцінкою Центру економічних стратегій, наростити ВВП до 2023 року реально і до $6 тисяч на людину, тобто набагато більше ніж зараз. Для цього не треба скорочувати населення, як дехто вважає. Для цього необхідно вирішити низку структурних завдань, які змусять економіку працювати по-іншому.

Перш за все, нам необхідно вирішити проблеми з інфраструктурою: портами, залізницями, звичайними дорогами, підключенням до електромереж і так далі. Зараз, наприклад, у рейтингу Doing Business Україну тягне донизу складність підключення до електричних мереж. Ця проблема виникла через те, що обленерго спеціально створюють бар'єри для підключення, щоб потім отримувати хабарі. Обленерго в основному належать олігархам і за цими процесами стоять саме вони.

Також в Україні дуже неякісні дороги, ними неможливо нормально перевозити вантажі. У портах є складнощі з тим, щоб обробляти товари. У країні проблеми з залізницями, врешті решт не вистачає рухомого складу і кожна компанія не може вільно почати поставляти продукцію залізницею. Це теж гальмує економічне зростання і ВВП.

Зрештою для поліпшення інвестиційного клімату необхідний захист права власності. Україна гостро потребує реформи судової системи. Інвестиції прийдуть тільки в ту країну, в якій інвестор буде впевнений у тому, що гроші і його власність будуть захищені.

Для того щоб в країні було щорічне економічне зростання 5%, то всі вище перераховані фактори повинні працювати на всі 100%. І тоді ВВП України через 5 років буде $6 тис. на людину.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X