Як залучити інвестиції

1 лютого 2018, 15:00

У минулому блозі ми з вами говорили про особисте щастя кожного співробітника в якості фундаменту побудови великого успішного бізнесу. Моя особиста формула успіху, сказав я тоді – це щасливі люди, які мене оточують.

Уявімо, вам вдалось досягти цього маркеру успішності. Бізнес стабільно працює і розвивається, однак для потужного розвитку потрібні інвестиції. Якими їм бути? Куди вкладати вільні кошти і які напрямки розвивати в першу чергу?

Відео дня

Залучення інвестицій, в тому числі іноземних, є надзвичайно важливим процесом. Для цього українські підприємства мають всі базові можливості - робочі руки, інтелектуальні ресурси, знання і технології (так, не дивуйтесь). Однак, інвестувати потрібно з розумом та виключною вигодою для людей, підприємства і держави. Інвестиція, яка йтиме врозріз з вашим баченням та інтересами, не матиме жодної цінності, а отже і корисної дії.

Якщо брати поняття інвестицій в контексті розвитку держави, то на сьогодні слід виокремити три основоположні напрямки, в яких необхідно рухатись – це інтелектуалізація виробництва; енергетична незалежність та побудова бізнесу на основі чесності та відкритості.

А як же корупція, про яку так багато говорять? Впевнений, що поняття корупції чи бюрократичних перепон не є визначальними у питанні створення успішних моделей бізнесу в Україні. В якості доказу. Бізнес-моделями МХП сьогодні користуються в Польщі та США. Тобто в успішних демократичних країнах. Це означає, що українські підприємства вже сьогодні є самодостатніми успішними кейсами.

То що ж чекає Україну в найближчій перспективі? Перш за все - виведення бізнесу з тіні. Саме це повинно стати точкою відліку на шляху до створення успішних бізнесових історій у нашій державі. А далі, буде інтелектуалізація бізнесу і промислових процесів, енергетична самодостатність підприємств, і максимальна їх інтеграція в процеси децентралізації.

Децентралізація, яку я сьогодні вважаю однією з найуспішніших реформ вже дала свої перші плоди. Громади отримали повноваження та фінансові можливості для розвитку. Тепер потрібно розпочати глибокий і виважений діалог між ними і великим українським бізнесом. МХП вже робить кроки в цьому напрямку. Ми одні з перших започаткували серію круглих столів з об’єднаними громадами та органами місцевої влади і самоврядування. Задача – зробити наші ОТГ сильними, самодостатніми та заможними.

Енергетична незалежність громад відіграє в контексті заможності одну з провідних ролей. Економія енергоресурсів, перехід на відновлювальні джерела, екологічність та безвідходність виробництв – те, до чого ми маємо досягти в найближчі роки. Саме тому МХП одним з пріоритетів своєї діяльності розглядає енергетичну самодостатність підприємств та екологічність виробництва через переробку відходів.

Інтелектуалізація бізнес-процесів також є на порядку денному. Залучення таких проектів дозволить зменшити витрати на виробництво одиниці продукції, що зробить українські товари більш конкурентними на зовнішніх ринках. Крім цього будуть вивільнені спеціалісти, які стануть базисом для побудови нових потужностей і робочих місць.

Це саме ті "кити", завдяки яким в перспективі 10-15 років ми повинні вийти на показник максимальної зайнятості населення, створення продукту з високим рівнем переробки і при цьому досягти 100% рівня енергонезалежності країни та екоголічності її виробництв.

Звичайно, що хтось скептично може поставитись до вищеокресленого перспективного сценарію розвитку українського бізнесу. Але я переконаний у його реальності та дієвості, оскільки МХП вже успішно йде цією дорогою.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X