Як залучати інвестиції у видобуток

13 липня 2017, 09:01
У невеликій колонці хотілося би торкнутися тільки двох прикладів зі сфери зазначеної теми

Так, у 2016 році в Бразилії відбувся 24-й Світовий гірничий конгрес. В його роботі взяли участь 900 керівників підприємств галузі з 40 країн світу.

Безумовно – саме події такого масштабу і дозволяють звернути увагу інвесторів на країни та їхні перспективи у видобувній галузі. Однак, крім поважного зібрання треба ще й показувати проекти, які би викликали інтерес аудиторії та подібні перспективні розробки.

Відео дня

Що ж демонстрували бразильські конкуренти України в галузі видобутку залізорудної сировини? Не багато не мало вони представили і обговорювали на форумі виробничий комплекс з видобутку, який матиме найнижчу у світі собівартість відвантаження сировини для металургійної промисловості. Проект реалізує компанія Bahia Mineração Limitada (BAMIN), яка є дочірнім підприємством компанії ERG.

Цей видобувний гігант включає в себе багате родовище, транспортну інфраструктуру та глибоководний порт. При цьому всі вузли агломерації будуть працювати вкрай ефективно, що і створить видатну перевагу над конкурентами у сфері прибутковості підприємства.

І цей приклад, це не просто успіх окремої компанії. Це величезна робота і перемога Бразилії як країни загалом. Адже найнижча собівартість постачання сировини в порт означає, що влада південно-американської країни з успіхом прибрала десятки бюрократичних бар’єрів, які заважали будувати порт і проводити комунікації, залучати технології та фахівців, раціонально оподатковувати дохід, та навчилась відбирати адекватних інвесторів. Тобто зробила сотні і сотні справ, які у нас ще тільки попереду.

Показовою в сенсі інвестицій є й угода, що практично підписана цими днями. Вона укладена відомою світовою видобувною компанією Rio Tinto та Комісією з нагляду та адміністрування державних активів Китаю (SASAC). Зокрема, угода передбачає, що один із світових лідерів видобутку копалин та китайський державний орган будуть разом запроваджувати нові технології, вивчати та оцінювати перспективи родовищ, обмінюватися досвідом і залучати інвестиції для реалізації проектів. А також Rio Tinto реалізує широку освітню програму серед профільних співробітників китайських держустанов.

Таким чином Китай отримає тисячі кваліфікованих у питаннях роботи з інвесторами посадовців. Видобувна компанія — розуміння, де можна працювати в країні. А сотні інших інвесторів — кваліфіковані дані, умови роботи, звіти та переговори на теми розробки копалин.

Ось на такі нестандартні кроки йдуть держави, щоб прискорити якісне освоєння родовищ. Подібні навички доведеться освоювати і Україні, тому що часи, коли просто можна було просто чекати інвесторів "які самі прийдуть" і формально ставитися до справи, в світі вже давно минули.

Показати ще новини
Радіо НВ
X