Як захистити свій бізнес

18 жовтня 2016, 18:39
Скільки потрібно часу, щоб захистити свій бізнес? Тільки на перевірку державних реєстрів про свою компанію і контрагентів юристи і бізнесмени витрачають близько години на день

На початку цього року українські компанії косила хвиля рейдерських захоплень, наші державні органи почали відкривати перші бази даних, а весь світ вчився спілкуватися з чат-ботами.

Відео дня

Ми зрозуміли, що можна звільнити бізнесменів та юристів від рутинної роботи, автоматизувати процес отримання відкритих даних і захистити український бізнес.

Так ми створили OpenDataBot - сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній і судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відкриті дані – джерело інформації

За останні два роки Україна зробила у сфері відкритих даних більше, ніж за останнє десятиліття. У 2015 році було ухвалено закон № 319 «Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних» та Постанову Кабінету Міністрів України № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних».

На підставі цих двох документів державні органи зобов'язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних і регулярно оновлювати її на єдиному державному веб-порталі відкритих даних у визначених форматах.

У квітні 2016 був опублікований реєстр українських компаній та підприємців. Ми зрозуміли, що це може стати реальним інструментом для захисту бізнесу.

Вже через 3 дні була зроблена перша версія бота для Telegram.

Ми використовували Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, аналізували ці дані (наприклад, щодо наявності місць масової реєстрації) і об'єднували з документами з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Незважаючи на те, що держоргани зобов'язані викладати інформацію у відкритий доступ, це роблять далеко не всі. Тому частина нашої діяльності присвячена тому, щоб підганяти чиновників.

Безпосередньо зараз ми працюємо над тим, щоб у вільний доступ були викладені реєстр платників ПДВ, реєстр торговельних марок та реєстр податкових боргів. По мірі надходження нових баз - будемо додавати нові можливості OpenDataBot.

Чат-бот - спосіб оперативно отримати інформацію

Використання чат-ботів – це глобальний тренд. Наприклад, у Китаї вони щодня обслуговують мільйони користувачів. Написавши боту, можна купити квитки, замовити таксі, отримати доступ до даних, дізнатися про нові події.

Україна в цьому напрямку тільки починає свій розвиток, однак вже зараз очевидно, що люди активно користуються мессенджерами і проводять у них більш чотирьох годин на день.

Спочатку OpenDataBot працював тільки в Telegram. Зараз підписатися на нього можна ще і у Facebook Messenger і Skype.

Отримувати повідомлення від бота - швидко і зручно. Достатньо лише підписатися на необхідну інформацію і можна отримувати інформацію відразу, шойно вона буде внесена до реєстру.

Відкриті дані + чат-бот ?

Зараз більше 9000 користувачів контролюють свої дані і дані контрагентів. Переважно це юристи, власники бізнесу та журналісти.

Часто зміни в реєстрах стають маячком проблем, що насуваються. Наприклад, якщо у вашої компанії змінився директор, - це може сигналізувати про рейдерство, якщо в контрагента запланована виїмка документів - можливий обшук тощо.

OpenDataBot дозволяє юристам істотно заощадити час, а підприємцям - бути напоготові, оперативно дізнаватися і реагувати на ситуацію.

Є і більш глобальна мета. Ми ласкаво називаємо OpenDataBot - маленьким борцем з корупцією. І це правда. Найкраща боротьба з корупцією - це прозорий і швидкий доступ до інформації про будь-який бізнес або процес.

Показати ще новини
Радіо НВ
X