Як вплине підвищення плати за приєднання до електромереж

2 лютого 2017, 10:41
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) підвищила плату за приєднання до електромереж

Це рішення регулює так звані нестандартні приєднання потужністю від 160 кВт до 5 МВт. Однак, воно вплине на кожного з нас. Спробую пояснити як саме.

Перш за все, нові ціни б’ють по відновлюваній енергетиці. За приєднання нових об’єктів потрібно буде викласти чималу суму. Оскільки середня вартість приєднання відтепер становить 6 094 грн за 1 кВт (без ПДВ), запуск станції на відновлюваних джерелах потужністю 1 МВт обійдеться у 6 млн грн!

Відео дня

А за об’єкт у 5 МВт – в 30 млн грн. І це лише вартість приєднання до електромереж!

Поки весь світ збільшує частку відновлюваних джерел енергії, Україна будує нові бар’єри перед інвесторами.

Красномовні цифри. У 2016 році виробництво електроенергії відновлюваними джерелами зменшилось на 1,9%. З новими цінами на підключення до електромереж ми й надалі продовжимо падати.

Хтось скаже, що це вузькогалузеве питання. Помиляєтесь.

НКРЕКП люб’язно надала розрахунок середньої вартості приєднання для непобутових споживачів. Так ось, за невеликий багатоквартирний будинок потрібно буде заплатити від 335 тис грн до 1 млн грн, за житловий комплекс або торгово-розважальний центр – від 1 до 6,7 млн грн тощо.

За розрахунками експерта Офісу ефективного регулювання Олексія Оржеля, вартість 1 квадратного метра житлової площі у новобудовах деяких регіонів може зрости на 11%.

Загалом, нові ціни на приєднання до електромереж вдарять по інвестиційній активності в країні. Багато хто перегляне власні плани і тричі подумає, перш ніж будувати новий об’єкт. Також зростуть ціни на товари та послуги. Крім того, під великим питанням майбутнє української відновлюваної енергетики. А це нові технології, робочі місця, податки, зменшення залежності від імпорту енергоресурсів.


Насамкінець, Україна може впасти в рейтингу Doing Business. Один з показників, на базі якого формується рейтинг – швидкість та вартість підключення до систем електропостачання.

Вартість підключення до здорожчання складала 637,6% від доходу на душу населення. Для порівняння: у розвинених країнах – 62,5%.

Показати ще новини
Радіо НВ
X