Як вплине на економіку України зниження цін на нафту

7 грудня 2018, 18:00
5996
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Країни ОПЕК попередньо домовилися про скорочення обсягу видобутку нафти, яка дешевшає і завершила місяць рекордним падінням за 10 років.

Скорочення обсягу видобутку нафти для ОПЕК – важливе рішення. В організації вважають, що за рахунок зниження нафтовидобутку ціни підуть вгору. З таким рішенням згодна і Росія.

Звістка про падіння цін на нафту – хороша новина з точки зору автомобілістів. Тому що зниження за минулий місяць вартості Brent на $30 за барель дозволило знизити ціни на пальне. Вартість бензину за місяць впала на 2 грн за літр, а дизпаливо подешевшало на 1,6 грн за літр.

Якщо зниження продовжитися, то за прогнозами вартість нафти Brent може впасти ще на $30 за барель, а це означає, що паливо ще більше подешевшає. Однак поки не зрозуміло наскільки справдиться цей прогноз, тому що країни ОПЕК домовилися про зниження видобутку нафти, що має призвести до зростання цін на нафтопродукти.

Зростання вартості нафти – це добре з точки зору експорту українських товарів, тому що ціна на сировину завжди прив'язана до курсу та цінами на нафту. При зростанні котирувань на Brent Україна зможе більше заробити на поставках за кордон зерна, руди і т.д. Однак, наша країна зазнає збитків за рахунок того, що всередині країни нафтопродукти будуть коштувати дорожче.

Виходом з цієї ситуації може бути розвиток власного нафтовидобутку. На жаль, в Україні працює тільки один нафтопереробний завод з існуючих шести.

Нашій країні не вистачає нафти власного видобутку. Україні необхідно серйозно зайнятися нафтовидобутком.

На жаль, на сьогоднішній день була підвищена рентна плата за видобуток нафти. Розмір ренти важливий для збільшення видобутку нафти. Саме при зниженні рентної плати, зріс видобуток в Україні.

Крім зниження ренти, необхідно створити сприятливі економічні умови для завантаження інших НПЗ. В Україні є ще Одеський, Дрогобицький і Надвірнянський нафтопереробні заводи. Вони всі можуть працювати.

Маючи власні запаси нафти і нафтопродуктів, Україна не буде так сильно залежати від коливань Brent котирувань на біржі, а домовленості ОПЕК не будуть впливати на український ринок.

Поки ж українцям залишається тільки сподіватися, що ціни на нафту не будуть рости дуже швидко і угода ОПЕК тільки зупинить зростання котирувань на Brent. А вартість нафтопродуктів в Україні не зміниться.

І на закінчення, як правило, період низьких цін на нафту – це період фінансової кризи. І якщо падіння вартості Brent продовжиться, то це попереджувальний дзвінок кризи, що наближається, який негативно відіб'ється на українській економіці.

Тому, якщо котирування на нафту будуть рости, то і зі світовою економікою буде все гаразд.

Головне

Події

Вчора, 17:32

article_img
У Донецькій області в житловому будинку виявили тіла двох загиблих українських військових
Економіка

Сьогодні, 07:52

article_img
Адміністрація Трампа готується обмежити діяльність китайських компаній у США – Bloomberg
Події

Вчора, 11:19

article_img
Зеленський про розслідування Схем: Ми торгуємо з усіма країнами СНД, але працюємо тільки в Україні

Вибір редакції

Політика

Сьогодні, 08:17

article_img
Це ще одна вистава. Відомі українці поділилися думкою про кандидата Зеленського
Країни

Вчора, 16:51

article_img
Невже я на війні? Як живуть міста на кордоні США і Мексики, де Трамп хоче побудувати стіну
IT-індустрія

Вчора, 20:10

article_img
Розвідка доповіла. Чому шпигунські скандали можуть знищити Huawei

Стань автором

Якщо Ви хочете вести свій блог на сайті Новое Время, напишіть, будь ласка, листа на адресу:

kolonka@nv.ua