Як вплине на економіку України зниження цін на нафту

7 грудня 2018, 18:00

Країни ОПЕК попередньо домовилися про скорочення обсягу видобутку нафти, яка дешевшає і завершила місяць рекордним падінням за 10 років.

Скорочення обсягу видобутку нафти для ОПЕК – важливе рішення. В організації вважають, що за рахунок зниження нафтовидобутку ціни підуть вгору. З таким рішенням згодна і Росія.

Відео дня

Звістка про падіння цін на нафту – хороша новина з точки зору автомобілістів. Тому що зниження за минулий місяць вартості Brent на $30 за барель дозволило знизити ціни на пальне. Вартість бензину за місяць впала на 2 грн за літр, а дизпаливо подешевшало на 1,6 грн за літр.

Якщо зниження продовжитися, то за прогнозами вартість нафти Brent може впасти ще на $30 за барель, а це означає, що паливо ще більше подешевшає. Однак поки не зрозуміло наскільки справдиться цей прогноз, тому що країни ОПЕК домовилися про зниження видобутку нафти, що має призвести до зростання цін на нафтопродукти.

Зростання вартості нафти – це добре з точки зору експорту українських товарів, тому що ціна на сировину завжди прив'язана до курсу та цінами на нафту. При зростанні котирувань на Brent Україна зможе більше заробити на поставках за кордон зерна, руди і т.д. Однак, наша країна зазнає збитків за рахунок того, що всередині країни нафтопродукти будуть коштувати дорожче.

Виходом з цієї ситуації може бути розвиток власного нафтовидобутку. На жаль, в Україні працює тільки один нафтопереробний завод з існуючих шести.

Нашій країні не вистачає нафти власного видобутку. Україні необхідно серйозно зайнятися нафтовидобутком.

На жаль, на сьогоднішній день була підвищена рентна плата за видобуток нафти. Розмір ренти важливий для збільшення видобутку нафти. Саме при зниженні рентної плати, зріс видобуток в Україні.

Крім зниження ренти, необхідно створити сприятливі економічні умови для завантаження інших НПЗ. В Україні є ще Одеський, Дрогобицький і Надвірнянський нафтопереробні заводи. Вони всі можуть працювати.

Маючи власні запаси нафти і нафтопродуктів, Україна не буде так сильно залежати від коливань Brent котирувань на біржі, а домовленості ОПЕК не будуть впливати на український ринок.

Поки ж українцям залишається тільки сподіватися, що ціни на нафту не будуть рости дуже швидко і угода ОПЕК тільки зупинить зростання котирувань на Brent. А вартість нафтопродуктів в Україні не зміниться.

І на закінчення, як правило, період низьких цін на нафту – це період фінансової кризи. І якщо падіння вартості Brent продовжиться, то це попереджувальний дзвінок кризи, що наближається, який негативно відіб'ється на українській економіці.

Тому, якщо котирування на нафту будуть рости, то і зі світовою економікою буде все гаразд.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X