Як відібрати родовище. Урок від влади

14 червня 2018, 08:00

Позаконкурсний продаж ліцензій на видобуток нафти і газу за заниженою вартістю – питання не гідний суспільної уваги. Саме так вважає суддя Окружного адміністративного суду м.Києва.

У травні в суд звернувся заступник генпрокурора з вимогою скасувати скандальний наказ Державної служби геології і надр та визнати ліцензію компанії Аркона Газ Енергія на Свінстунковско-Червонолуцкое родовища недійсною.

Відео дня

На початку року навколо цієї ліцензії розгорівся корупційний скандал. Журналістів програми Схеми зацікавило як маловідома компанія Аркона Газ Енергія, контрольована офшорною фірмою з Белізу, поза конкурсом отримала ліценції державної Укрнафти на газове родовище в Полтавській області. За підрахунками фахівців на родовищі 1,6 мільярда кубометрів газу і 130 тис тонн конденсату, оціночна вартість таких покладів – більше 12 млрд грн.

У Держгеонадрах, схоже, вважають по-іншому. Ліцензію віддали за 3,8 млн грн, в той час як на конкурсі її ціна могла перевищити 100 млн грн. Така недбалість чиновників стала зрозуміла після того, як журналісти довели зв'язок між Арконою і оточенням президента.

Розслідування викликало суспільний резонанс. На початку березня за заявами народних депутатів і Центру протидії корупції Національне антикорупційне бюро Укрнаіни почало досудове розслідування за фактом зловживання чиновниками Держгеонадр службовим становищем, що завдало шкоди державним інтересам та бюджету в особливо великому розмірі.

Скандал розгорівся на тлі судового спору Укрнафти – колишнього власника ліцензії. Компанія в судовому порядку намагалася довести незаконність видачі ліцензії на Свінстунковско-Червонолуцьке родовище на позаконкурсній основі.

Судді окружного адміністративного суду Києва та Київського апеляційного адміністративного суду відмовилися розглядати позов Укрнафти. На початку квітня Верховний Суд відкрив провадження за касаційною скаргою компанії. Зараз очікується призначення судового розгляду.

У той же час, на думку судді Окружного адміністративного суду справа відноситься до категорії незначної складності. Пані Бояринцева обрала форму спрощеного позовного провадження, яка не передбачає виклику сторін та здійснюється одноособово суддею в закритому режимі. Крім цього, таке судове рішення неможливо оскаржити у Верховному суді.

Очевидно, що влада намагається винести рішення на користь Аркона Газ Енергія в повному інформаційному вакуумі, адже ні журналісти, ні інші зацікавлені особи до процесу не допущені.

Якщо чесно, висновки з усього того, що сталося напрошуються найгірші.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

На жаль старі схеми розпилу держвласності продовжують працювати.

Показати ще новини
Радіо NV
X