Як вибрати хмару для малого бізнесу

10 жовтня 2016, 10:21
Сьогодні багато компаній стикаються з вибором: використовувати хмарні технології або зберегти потужності на базі свого підприємства

В першу чергу, необхідно розуміти, що прийняття рішення на користь хмарних сервісів істотно впливає на фінансову модель компанії, оскільки більше немає необхідності купувати обладнання, розгортати і підтримувати його. Ви можете використовувати хмарний сервіс в якості аутсорсингових послуг і оплачувати абонентську плату, розмір якої буде залежати від необхідних ІТ-потужностей і різних додаткових послуг при бажанні.

Відео дня

З фінансової точки зору використання хмарних сервісів вигідно, якщо правильно підійти до його вибору. Наприклад, коли ви купуєте сервер PowerEdge R430 з CPU12; RAM 64 ГБ; HDD 400GB, ми можемо приблизно розрахувати ваші витрати на нього протягом трьох років. Вартість покупки такого сервера складе близько 5,1 тис. євро. На підставі статистичних даних прогнозуємо, що в перший рік компанія буде використовувати потужності сервера на 30%, у другий рік на 60%, а в третій рік на 80%.

В такому випадку, підсумувавши оплату за 400 Вт витраченої електроенергії (22 євро в місяць) і вартість обладнання протягом трьох років - ви отримаєте суму 5860 євро. Якщо ці ж ресурси використовувати в хмарі, тоді оплата за 3 роки складе 5270 євро, що на 10% дешевше. Порівнюючи з розгортанням обладнання в центрах обробки даних, де ви отримаєте такий же SLA (угода про рівень послуг) і гарантовану зарезервовану електроенергію і інтернет, економія збільшиться до 30% в порівнянні з віртуальними ресурсами.

Розглянемо основні переваги хмарних технологій на прикладі Lattelecom:
1) доступність SLA в офісі клієнта від 98% часу (послуги можуть бути недоступні максимум 7,2 годин на рік) і в платформі - 99.9% часу (послуги можуть бути недоступні максимум 6 годин на рік), по причині:
- подвійне джерело живлення платформи в центрі обробки даних (два незалежних джерела живлення);
- зарезервовані інтернет-канали для платформи в центрі обробки даних (два незалежних шляхи);
- ресурси в хмарі повністю захищені.

2) Немає жодних прихованих витрат (ремонт обладнання, витрати на електроенергію, простір для обладнання, кондиціонування, інструменти резервного копіювання (зовнішні жорсткі диски)).

3) Фізична охорона (платформа знаходиться в фізично захищеному центрі обробки даних в Європейському Союзі (охорона, відеоспостереження, пожежна охорона).

4) Дані про клієнта в платформі захищені європейським законодавством: Хартія ЄС про основні права, Директива про захист даних 95/46 / EC, Директива 2002/21 / EC, виключаючи можливість рейдерського захоплення.

5) Масштабованість ресурсів. Протягом декількох хвилин ресурси масштабуються з урахуванням потреб бізнесу.

Якщо ж ви розумієте, що для вашого бізнесу кращим рішенням стануть хмарні технології, необхідно подумати про територіальне розташування центрів обробки даних (ЦОД). Від цього залежить рівень захисту ваших даних на законодавчому рівні, а також тривалість затримки передачі інформації між центром даних і офісом клієнта. З розвитком бізнесу вам можливо знадобиться збільшити або зменшити обсяг IT-ресурсів (CPU, RAM, HDD) - уточніть чи є така можливість у представників хмарного сервісу. У деяких хмарних сервісів також існує функція самообслуговування з можливістю зміни IT-ресурсів без додаткових витрат. Не забудьте звернути увагу на гарантований відсоток SLA, який забезпечується провайдером. Чи включає договір компенсацію, якщо умови SLA порушуються?

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Залежно від потреб бізнесу вам можуть також знадобитися додаткові послуги, такі як операційна система, антивіруси і т.п. Дізнайтеся, чи існує можливість придбати їх додатково. Уточніть, як реєструються пошкодження даних і які заходи по їх запобіганню вживаються. Яким чином провайдер забезпечує захист проти можливості рейдерського захоплення?

Співробітники хмарного сервісу можуть мати різну компетенцію. Важливо переконатися, що в компанії є фахівці з ОС і баз даних, яких, в разі необхідності, можна підключити до роботи з міграції системи і вирішення різних проблем. Якщо ви хочете скористатися послугами іноземного хмарного сервісу, важливим критерієм стане мова спілкування з персоналом.
І останній пункт - тарифи на трафік при співпраці з закордонним провайдером. Можливі додаткові тарифи для вхідного / вихідного інтернет-трафіку (ціна за Гбіт / с).

Обравши хмарний сервіс, поступово виводьте роботу бізнесу на віртуальну платформу. Ми рекомендуємо зробити наступні кроки в такій послідовності:

1) зробіть запит до провайдера на тестовий період віртуальної форми (2-3 тижні). Тестування має бути надано безкоштовно.

2) Оцініть ресурси, необхідні для наступних шести місяців на основі ваших бізнес - потреб, не орієнтуючись тільки на ІТ-потужності.


3) Якщо планується переміщення існуючої системи, провайдер повинен забезпечити ту ж версію операційної системи і додатків в платформі хмарних обчислень, що була раніше.

4) Переконайтеся, що постачальник має всі необхідні компетенції для міграції - відповідні LINUX, Microsoft експерти і т.д.

5) Встановіть власну ІТ- систему в хмарну обчислювальну платформу і 1-2 тижні протестуйте обидві системи паралельно.

6) Переходьте до виробничого середовища в хмарній обчислювальній платформі.
Правильно підійшовши до вибору хмарного сервісу з урахуванням всього необхідного функціоналу, ви зможете забезпечити собі серйозну платформу для розвитку бізнесу в майбутньому.

Показати ще новини
Радіо NV
X