Як уникнути підвищення плати за землю

17 липня 2018, 12:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Сьогодні набуває чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 27.03.2018 №162, яким вносяться зміни до Порядку нормативної грошової оцінки земель населених пунктів.

Наказом передбачено, що з 17.07.2018 для земельних ділянок, інформацію про які не внесено до Державного земельного кадастру, і ділянок з невизначеним кодом цільового призначення відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 23.07.2010 №548, коефіцієнт, який характеризує функціональне використання земельної ділянки (Кф) при розрахунку нормативної грошової оцінки збільшується до 3.0, замість прийнятого діапазону для всіх інших ділянок від 0.5 до 2.5.

Відео дня

Простими словами, якщо земельної ділянки, яким ви користуєтесь немає на Публічній кадастровій карті або ділянка відображається в кадастрі, але в графі цільове призначення не відображається цифровий код, то плата за користування такою ділянкою збільшиться від 20% до 300%.

Як цього уникнути?

Для того, щоб уникнути підвищених нарахувань за користування ділянкою, вам необхідно:

  1. Знайти архівні матеріали, за якими ділянка формувалася і передавалася в користування або власність
  2. Звернутися до територіального управління Держгеокадастру (за місцем знаходження ділянки) з клопотанням про визначення Коду виду цільового призначення або замовити виготовлення електронного обмінного файлу в XML-форматі у сертифікованого інженера-землевпорядника
  3. Подати кадастровому реєстратору (розташовується в управлінні Держгеокадастру або в Центрі надання адміністративних послуг ЦНАП) заяву на внесення змін до Державного земельного кадастру
  4. Після того, як у чотириденний строк зміни будуть внесені, замовити оновлену Виписку з нормативної грошової оцінки та подати її до Державної фіскальної служби.

Сподіваюся, ця коротка інструкція допоможе вам уникнути зайвих витрат.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X