Як український бізнес себе захищає

16 вересня 2016, 11:09
Великий український бізнес, як правило, має свої внутрішні охоронні структури, свої міні-армії, які займаються захистом інтересів цього бізнесу

Два роки тому приватним охоронним компаніям дозволили мати травматичну зброю. Але на сьогодні не більше 5 охоронних компаній в Києві його мають. Чому? Тому що це дороге задоволення – зробити свою збройову кімнату. Йдуть іншим шляхом. Оформляють дружинниками, журналістами, платять якийсь хабар, і охоронець отримує травматичну зброю, але вона не є зброєю підприємства. Це особиста зброя самого охоронця, і він не повинен з нею перебувати на роботі.

Відео дня

Але 5 охоронних підприємств легалізували свої збройові кімнати. І їх охоронний персонал легально отримує травматичну зброю і виїжджає на роботу зі службово ютравматичною зброєю. Чому не дають «вогнепал»? Тому що на сьогодні це монополія поліції охорони. Якщо «вогнепал» з'явиться ще у когось з учасників ринку, то від поліції охорони відмовиться більшість банків, оскільки вони надають послуги низької якості. Вони не хочуть боротися за клієнта, тому що у них монополія. Банк може обслуговуватися тільки у них і більше ні в кого. Якщо дадуть можливість використовувати вогнепальну зброю приватним охоронним компаніям – для поліції охорони це провал. Також законодавець боїться давати добро, тому що боїться озброїти приватні армії олігархів. Насправді тут простий вихід із ситуації – давати вогнепальну зброю тільки тим компаніям, які надають послуги масовому ринку.

Якщо у компанії є півтори-дві-п'ять тисяч зовнішніх контрактів і не менше певної кількості груп реагування, то тоді вона може претендувати на дозвіл. Якщо ми будемо говорити на рівні Києва, це не більше трьох компаній. А якщо на рівні України, то в кожному місті буде одна-дві компанії. Тобто невелика кількість. Це до 50 компаній на всю територію України. Це дасть можливість викристалізувати ринок, показати його реальних учасників, а все це сміття відкинути. Реальний учасник ринку починає турбуватися про свою репутацію. Тому що, якщо він надає послуги великій кількості клієнтів, він не буде брати участь в якихось напівлегальних, рейдерських заходах. Тому що це удар по його репутації. Він може через короткостроковий прибуток позбутися свого щоденного прибутку від операційної діяльності. Тому зміни в законодавстві, які можуть вплинути на недопуск випадкових гравців на ринок охоронних послуг, вони благотворно позначаться на всьому ринку охоронних послуг, так і на рівні безпеки на ринку охоронних послуг України.

На сьогодні у всіх охоронних компаній, зокрема й у нас, 80% охоронців – це не охоронці, а сторожі. Щоб це був охоронець, він повинен займатися вогневою підготовкою, спеціальною прикладною підготовкою, теоретичною підготовкою, тактичною підготовкою. Але все це вимагає додаткових витрат. А коли єдиний критерій при закупівлі державою послуг охорони (держава закуповує послуги охорони на відкритих торгах) – це ціна, то, відповідно, виграє тільки ціна. Відповідно, жодна охоронна компанія не зацікавлена вкладати гроші в професійну підготовку свого персоналу. Це залишається тільки на рекламних буклетах і в рекламних проспектах. На сьогодні 95% ринку охоронних послуг України – це сторожі.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Середній і малий бізнес користується послугами тих 5 тисяч операторів, які є на території України. У кожного є свої критерії вибору. У когось критерій вибору – якість, у когось критерій вибору – ціна. Як правило, люди глибоко не знають специфіки охоронних послуг. Тут спробував – не те, тут спробував – не те. Розчарувався, посадив бабу Галю і вона охороняє.

В Євросоюзі немає такої великої кількості учасників ринку, як у нас. Тому що там є певні правила гри, критерії охоронного підприємства. Кількість машин, кваліфікація персоналу, як повинна виглядати чергова частина, де це повинно знаходитися. Правила гри визначені. Страховий фонд цього підприємства, статутний фонд цього підприємства. Дивно, коли охоронні компанії несуть повну матеріальну відповідальність, а статутний фонд у неїих 100 або 1000 гривень, і дві людини оформлені на підприємстві. Там навіть ліцензії немає на охорону, але визначені великі суми штрафів, якщо ти порушуєш вимоги до якості надаваних послуг. Чому у нас в пожежній галузі менше компаній? Так, вона була дуже корумпована і залишається досить корумпованою. Тому що в пожежній галузі присутні колишні співробітники пожежної охорони. Але там досить веисокі вимоги до персоналу, його кваліфікації, наявності матеріально-технічної бази, до якихось лабораторій і так далі. І чим серйозніші роботи ти проводиш, тим серйозніша у тебе має бути матеріально-технічна база і персонал, який вміє це робити. База, підтверджена реальними дипломами про навчання персоналу.

Виключається можливість сумісництва, щоб ці люди були на 10-ти підприємствах оформлені. За рахунок цього відбувається певний відсів, з'являються гравці ринку і ці гравці вже менше займаються дурницями. Тому що, коли ринок не з тисячі, а з десяти підприємств, відповідно, формується справедлива ціна і правильна якість. І у споживачів є можливість отримати якісну послугу.

Показати ще новини
Радіо NV
X