Як Україні стати туристично привабливою країною

24 жовтня 2017, 23:00
Для того, щоб Україна займала провідні позиції з прийому туристів в світі насамперед необхідно суттєво підвищити рівень сервісу

Це можна зробити за рахунок побудови нових готелів різного рівня – від недорогих варіантів до стандартних. Сьогодні ціни на українські готелі істотно відрізняються від загальноєвропейських.

Відео дня

Якщо подивитися на якість відпочинку в Одесі цього року, то його неможливо порівняти навіть з Болгарією. Будь-яка країна дає дуже хороший рівень сервісу за абсолютно розумні гроші. І спектр поєднання "ціна-якість" дозволяє розвиватися виїздному туризму саме в контексті тієї чи іншої країни. Ні для кого не секрет, що курорти "all inclusive" в Туреччині дають найбільшу кількість клієнтів саме за рахунок харчування.

Комплекс проблем, які заважають розвитку сервісу в Україні, починається від ментальності, тобто бажання заробити сьогодні і зараз, а не вкладати на перспективу. З цієї причини не будуються нові готелі і не пропонуються нові послуги. А ті послуги, які пропонуються і виникають на ринку, коштують настільки дорого, що далеко не кожному клієнту це під силу. Всі ж знають анекдот, який ходив цього літа: кому не під силу відпочинок в Затоці, той їде відпочивати до Туреччини.

Я громадянка України і я дуже люблю цю країну. Якби я вважала, що в Україні немає потенціалу, то я б давно змінила своє місце проживання. Я впевнена, у моєї країни є не просто потенціал, а колосальні можливості. Починаючи від людського фактора (ми з вами знаємо, які працьовиті наші співгромадяни) і закінчуючи природно-географічними комплексами. Давайте не будемо розглядати одну Одесу або чорноморське узбережжя, давайте будемо розглядати прекрасні курорти Західної України, дивовижний екскурсійний туризм Чернігова.

Я впевнена, що туризм може бути бюджетоутворювальною галуззю країни. Адже є велика кількість країн, які існують саме за рахунок туризму.

Зараз на українському ринку існують два види туристичної діяльності: туроператорська, представником якої я зараз є, і турагентська. На жаль, дуже низький поріг входу в галузь дозволяє з'являтися некомпетентним турагентам. А оскільки немає ліцензування і немає регламентуючих документів, то турагентом може бути кожен. Вам захочеться змінити вид діяльності, ви можете зареєструвати ФОП і стати турагентом. Але ось ця доступність не дає тих плодів, які ми хотіли б. Це породжує недобросовісність агентів і жорстку систему знижок, яка себе не виправдовує.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Для того, щоб туризм усередині країни став розвиватися, ми повинні наблизитися в процентному співвідношенні 10: 1, маючи на увазі кількість клієнтів виїзного туризму до кількості клієнтів, які залишаються відпочивати в Україні. Для цього нам треба змінити інфраструктуру, побудувати готелі, змінити рівень сервісу. І ментальність треба теж якимось чином спробувати поміняти. Ні для кого не секрет, що вартість ресторанів в Одесі перевищує багато європейських аналогічних послуг. Не зараз, не за секунду заробити грошей, а побудувати це на перспективу, для наших дітей, для нашого майбутнього покоління, для нашої нової України.

Показати ще новини
Радіо NV
X