Як силовики наживаються на бізнесі

9 серпня 2018, 13:00

Чесні судді в Україні є. Це перша чудова новина. Ризики затримки отримання віз для українців зняті. Це друга добра звістка.

Рішенням суду арешт з рахунків Ві Еф Консалтінг Сервісиз, що допомагає отримувати візи в іншi країни у 17 містах України, знято, серверне та комп’ютерне обладнання має бути повернуто.

Відео дня

Але є і "ложка дьогтю": два роки десятки людей у погонах працювали над справою за державний кошт. Як наслідок - сотні тисяч гривень платників податків, витрачені на розслідування, і жодного підозрюваного у справі!

Спочатку ми вважали, що "візова справа" стосується лише нашої компанії. Але події останніх днів дають підстави стверджувати, що у країні активізувалися фахівці заробляти гроші на бізнесі. Це системна робота. Про мету можна лише здогадуватися: заробити грошей перед виборами, приміром.

Не виключена і велика політика: фірми, що потрапили у розробку силовиків, міжнародні чи співпрацюють з міжнародними структурами та іноземними державами. Тиснуть на них відкрито, нахабно, напевно, аби викликати резонанс.

Візмемо нашу компанію. Маємо зв’язки із посольствами єворопейських країн. Вони вже знають про незаконні дії слідчих ДФС та прокуратури столиці, що загрожують діяльності диппредставництв. Зараз розгортається "справа на мільярд" щодо аутсорсингових фірм. Там галасу буде ще більше.

Хто програє? Звичайно президент, по іміджу якого завдано нищівного удару. Хто виграє? Будь-кто з кандидатів-конкурентів, які сьогодні мають власних людей серед силовиків.

Але залишимо політлірику та дамо поради компаніям, що також потерпають від надмірної уваги контролюючих органів.

Бізнес-схема розробки "клієнта" проста, як ПДВ. Береться кримінальна справа та шукаються компанії, що їх можна будь-яким чином причепити до неї. Нас "приплели" до справи, в якій розслідується діяльність третіх компаній.

На гачку тримали півроку. Весь цей час слідчий поступово "додавав обертів" у справі. Перша ознака – до вас приходить людина у костюмі та просить документи по справі. Шукає будь-що, аби зачепитися. У нас знайшли "незрозумілий платіж" за програмне забезпечення. Дійсно, важко усвідомити, як можна давати гроші за софт чи за послуги з найму та супроводження персоналу. Ми ж ще не у Євросоюзі.

Це сигнал – вас підсікли та спробують тягнути. На цьому етапі треба готуватися до активного захисту. Скопіюйте усі дані у хмару та продумайте схему роботи через віртуальні системи. Посильте власну юридичну службу зовнішними адвокатами, які спеціалізуються на таких справах. Розробіть план висвітлення тиску на вас у ЗМІ: прес-конференції, статті, інформаційні запити – все стане у нагоді.

Наступний етап "рибалки" - "Стоп "маски-шоу стоп". Тиск посилять максимально. Слідчі дії у компанії. Можливі порушення: обшук у вихідні, вилучення документів, що не містяться у ухвалі суду, конфіскація серверів, замість копіювання інформації, що прямо заборонено законодавством, арешт усіх рахунків, вигадані висновки експертів, відсутність аудіо- та відеофіксації обшуку, допити всього персоналу тощо.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

До нас прийшли у п’ятницю. "Працювали" до пізнього вечора. Витягли шість мішків "доказів", включно із особистою технікою та телефонами керівництва. Потім прийшли у суботу без дозволу суду. Забрали сервери. Далі заморозили всі рахунки. Сума знерухомлених коштів була майже у 30 разів більше вигаданої недоплати податків. Слідчий працював у зв’язці з прокурором. Клопотання до суду подавав у п’ятницю, коли завалені справами чергові судді штампують ухвали пачками.

Під час обшуку не намагайтеся протидіяти слідчим. Звертайте увагу на порушення, документуйте їхні дії у присутності адвокатів і пишіть скарги. Все це допоможе при розгляді справи у суді, поки чесні судді у нас є.

Показати ще новини
Радіо NV
X