Чи зробить штучний інтелект нас безсмертними

30 липня 2018, 14:00

Подивився зранку спонукальну лекцію на TED. Вона яскраво ілюструє медичний тренд, завдяки якому ми з вами скоро будемо безсмертними.

Люди завжди шукали ідеальну дієту — для схуднення, для боротьби з діабетом або просто в ім'я ЗСЖ. Але наукові дослідження на цю тему завжди були непереконливі й суперечливі. Адже якщо вчені хочуть зрозуміти, наприклад, чи шкідлива картопля, їм потрібно знайти досить однакових за способом життя людей, які рівноб міроб їли б і не їли б її, ізолювати інші чинники, а потім (через довгий час) перевірити їх здоров'я. Це дуже складно.

Відео дня

Професор же, який читав лекцію, запропонував більш сучасний підхід. За основу він узяв постулат про те, що одним з ключових критеріїв "шкідливості" продуктів (хоч і не єдиним) є рівень цукру, який викидається в кров при їх поїданні. Якщо це вкидання занадто високе, то у вас, умовно, росте живіт і взагалі погіршується здоров'я.

І ось, дослідники набрали тисячу осіб і кожному "вшили" невеликий прилад, який заміряв рівень цукру в режимі реального часу, а також змусили їх записувати все, що вони їдять, в мобільний додаток.

Результати всіх приголомшили. "Вони не повірили, коли побачили це...".

Виявилося, що поганих чи хороших продуктів не існує! Звичайно, є універсальне "зло" на кшталт солодкої газованої води, але в іншому все виявилося дуже індивідуально!

З'ясувалося, що у різних людей в шлунку мешкають різні бактерії, від яких залежить, наприклад, чи буде вона товстіти від суші.

Далі більше! Вчені зчитали ДНК цих бактерій і за допомогою штучного інтелекту побудували модель, яка передбачає для будь-якої людини ту дієту, яка підходить краще саме для неї. Приблизно так наші моделі в банку передбачають проблемність.

Професор показав графіки з вимірами уприскування цукру в крові людей, які почали дотримуватися дієт, побудованих комп'ютером, — вони виглядають, як якесь диво!

Як же я чекаю, коли вся медицина почне користуватися, нарешті, такими інструментами — обробляти великі об'єми даних (Big Data), аналізувати їх за допомогою штучного інтелекту і давати персоналізовані приписи.

Дуже надихає. А якщо вас це не надихає, то поговоримо через 300 років.

Текст колонки узятий в Facebook c дозволу автора. Оригінал тексту дивіться тут.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X