Як розвивати туризм в умовах воєнного стану

28 листопада 2018, 13:00

У мене багато журналістів запитує, як вплине воєнний стан на туристичний розвиток країни.

По-перше, воєнний стан – в результаті довгих переговорів та вимог депутатів - прийняли всього на 30 днів та в окремих областях. І якщо воєнний стан допоможе запобігти більш масштабній агресії – то це плюс.

Відео дня

А по-друге, так як туристичну індустрію загнали в кут халатність, непрофесійність, невігластво, шахрайство на турринку, а ще фактичні бойові дії на Донбасі та анексія Криму - то ще більше нашкодити вже чимось важко.

Шкода, звичайно, ентузіастів туристичної справи, бо наші потуги нагадують рух за принципом: крок вперед, два назад.

Але повірте – все буде добре!

По-перше, воєнний стан не вплине на внутрішній туризм. Наших людей війною не налякаєш. Подивіться, на той самий Єгипет, який запровадив режим воєнного стану ще у 2017 році, але це ніяк не вплинуло на бажання наших співвітчизників відпочити в цій країні. Навпаки, за останній рік кількість українських туристів в країні пірамід навіть збільшилась.

Із в‘їзним туризмом – так, ситуація гірше, бо посольства ряду країн напишуть на своїх сайтах застереження по відвідуванню України, а особливо територій з воєнним станом.

Проте, така рекомендація й без офіційного оголошення воєнного стану давно існувала. А Україна і так за рейтингом Світового Економічного форуму у 2016 році увійшла у ТОП-10 країн небезпечних для туризму і подорожей. Тоді, коли воєнного стану не було, але відсутність системної роботи над іміджем країни – зробили свою справу.

Однозначно, до України приїде менше росіян, бо якщо, хто не в курсі – їх кількість, як візитерів, за 2018 значно зросла. А згідно з оперативними даними мобільних операторів, то абоненти РФ – на першому місці у рейтингу іноземців, які відвідали Україну в турсезоні-2018.

Що стосується виїзного туризму, то його спад може бути обумовлений зростанням валютного курсу, і тут якраз клондайк для аферистів, що запропонують нереально низькі ціни. Але слід завжди пам’ятати: безкоштовний сир тільки в мишоловці. Краще добре відпочити в Україні, зміцнивши економіку держави, аніж ризикувати просидіти добу в аеропортах та бути поселеним в гірший готель.

Так чи інакше, врятує Україну не зняття воєнного стану, а професійність, порядність та відповідальність чиновників. Подивіться хоча б на Ізраїль, Грузію та Єгипет, які змогли розвити власну сталу туристичну індустрію в умовах збройних конфліктів.

В Єгипті надзвичайний стан ввели у квітні 2017 року. Продовжували потім ще чотири рази. Він триває дотепер.

У 2017 році українських туристів приїхало до Єгипту на 43% більше, ніж у 2016 році. І становило майже мільйон наших громадян... А цього року у Єгипті з воєнним станом наших громадян побувало ще більше.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Туризм губить не стільки воєнний стан, скільки відсутність стратегічного бачення чиновників.

Показати ще новини
Радіо NV
X