Як реформування СОТ вплине на Україну

4 грудня 2018, 19:00

Лідери країн G20 домовилися про необхідність трансформування Світової організації торгівлі і взяли на себе зобов'язання щодо її реформування.

Те, що на зустрічі в Аргентині лідери країн G20 зуміли домовитися, свідчить про перемогу здорового глузду. Ця подія позначиться на трьох конкретних речах, які позитивно вплинуть на весь світ, зокрема й на українську економіку.

Відео дня

1. Зростання на фондових ринках

Під час зустрічі лідерів країн G20, Китай і Сполучені Штати оголосили про перемир'я в торговельній війні. Здавалося б, незначна подія, але на нього відразу відреагували світові біржі і фондові індекси просто злетіли. За короткий проміжок часу Dow Jones, Nasdaq та інші виросли від 0,75 до 2,5%. Це важливий посил для світового фінансового ринку.

2. Світова фінансова криза відкладається на рік

Зростання на фондових ринках означає, що глобальної фінансової кризи в наступному році не буде. Світовий економічний спад відкладається на рік. Це важливо для України, тому що в наступному році у нашої країни пік за виплатами міжнародних кредитів.

До того ж у 2019 році будуть президентські й парламентські вибори. Якщо до цих чинників додалася б ще й світова фінансова криза, то це призвело б українську економіку до колапсу. Зараз економічного спаду вдасться уникнути.

З того як заяви президента Трампа впливають на фондовий ринок, очевидно, який величезний вплив на фінансовий світ чинять США, адже економіка Сполучених Штатів – ключова у світі. ВВП Америки становить $12 трлн, тоді як всі африканські країни – $7,5 трлн.

3. Реформування СОТ

Звичайно, Світову організацію торгівлі потрібно міняти, тому що її робота побудована на не дуже справедливих принципах. Фінальне комюніке якраз говорить про необхідність реформування організації. Всі члени СОТ погодилися з тим, що кожна з країн-учасниць повинна отримувати максимум від цього союзу.

Тому що до сих пір ситуація була такою, що США має великий ринок споживання і багато купує товарів, які вироблені в Китаї. Таким чином гроші Сполучених Штатів йдуть в КНР. Виходить різниця між експортом та імпортом, яка компенсується за рахунок сильного американського долара. При цьому уряд Америки може застосовувати фінансову політику і впливати на обставини.

Однак така ситуація абсолютно неправильна. Робота СОТ повинна бути побудована на принципах прозорої і чесної гри.

І тут хороші шанси для України. Наша країна вступила в СОТ у той момент, коли потрібно було погоджуватися на будь-які умови. Тому безліч вимог, які підписала наша держава, не вигідні для українського бізнесу.

Оскільки Світова організація торгівлі погодилася з тим, що варто переглянути правила роботи, то це відкриває можливість для України змінити договір і домогтися кращих умов, ніж зараз.

Тому це хороша новина. Україні важливо не упустити свій шанс і намагатися досягти максимальної вигоди для нашої країни.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X