Як ProZorro вплине на автодорожню інфраструктуру

27 червня 2017, 10:59
З 1 серпня 2017 року Державна акціонерна компанія Автомобільні дороги України, яка займається утриманням і ремонтами доріг, переводить всі свої закупівлі на електронну систему ProZorro

Саме по собі рішення про перехід на ProZorro, безумовно, важливе. Особливо в світлі того, що Закон не вимагає цього в обов'язковому порядку. Але та система, яка ще місяць буде працювати, не витримує жодної критики. Система АПС-тендер обслуговувала закупівлю 2 позицій, які загалом становили більше 80% обсягу всіх закупівель у грошовому еквіваленті.

Відео дня

В результаті ціни значно відрізнялися від ринкових. Так, наприклад, при ціні за бітум в 8-9 тисяч гривень за тонну, його закуповували по 12-13 тисяч гривень. При ринковій ціні за паливо в 20-21 тисячу гривень за тонну, закуповували його за 24-25 тисяч гривень. Не складно порахувати, скільки держава зазнала збитків від таких тендерних закупівель.

Але при всьому цьому, факт переходу на систему ProZorro – безперечна перемога. І важливо відзначити роль суспільно-урядової ініціативи "Разом проти корупції", при тиску якої і відбулися ці зміни.

Неодноразові зустрічі експертів ініціативи з керівництвом ДАК і представниками АПС-тендер дали цей результат. Отже, це заслужена перемога. І ми ще раз переконалися в тому, що якщо не сидіти склавши руки і тиснути на владу, то можна домагатися прогресу.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X