Як позначиться воєнний стан на енергетиці

26 листопада 2018, 13:06

Воєнний стан для енергетики. Кому вигідно і які наслідки?

1Лише поява інформації про воєнний стан привела до призупинення переговорів про участь європейських партнерів в управлінні ГТС України після 2019 року. Якщо воєнний стан буде введено хоч на 30, хоч на 60 днів – це означає, за попередньою інформацією, що відновлення активної фази відбору партнера пересунеться на літо-осінь 2019 року. Це означатиме провал підготовки до нового транзитного договору. І Україну "підвісять" як європейські партнери, так і Росія. І якщо раніше ймовірність транзитної кризи становила 1/3 (30%), то зараз вона зросла до майже 80% (3/4). Водночас варто пам’ятати, що переговори з ЄС про ГТС йшли дуже повільно, після того як "Нафтогаз" зірвав процес розділення (анбандлінгу) компанії. Тому у вересні-жовтні 2019 року Україну почнуть пресувати з обох боків із закликами – не дай замерзнути європейцям! І "прикрути" Коболєва і "Нафтогазу" тут уже не спрацює.

Відео дня

2Дефіцит електроенергії. Воєнний стан, імовірно, призведе до припинення постачання вугілля з Росії. Запасів на складах ТЕС сьогодні – терпимий мінімум. Замінити вугілля з Росії зараз немає чим. Лише завершилася криза навколо Луганської ТЕС, яка переходила на певний час з вугілля на газ. АЕС не витягнуть. Тому провал у постачанні вугілля призведе до віялових відключень. В енергосистемі і так зараз стабільний дефіцит на рівні 1,5 ГВт – стільки споживають три хороші області України.

3Про АЕС. Ядерне паливо на 80% іде із Росії. Половина з того, що Westinghouse продає Україні (тепловиділяючі збірки) – іде на склад, його використати як резерв не вийде. Воєнний стан поставить руба питання стабільної роботи АЕС. До цього часу АЕС мінімально, (а практично ніяк) не були учасниками конфлікту України і Росії.

4Україна на 80% залежна від імпортного бензину, дизпалива і автогазу (пропан-бутану). Від російського палива або того, що йде з Білорусі і виробляється з російської нафти, контролюється Росією, – це 60%. Армійська техніка на якому дизелі марширує? Риторичне питання.

І це лише надводний світ. Підводна частина енергетичного айсберга набагато більша і для слабкого, непідготовленого патріотичного організму може завдати багато шкоди.

Власне, всі новоявлені неофіти української нації, патріоти і ті, хто несподівано згадав українську мову, несамовито слухає українських пісень, танцює українських танців і почав активно носити вишиванки та витирати сльози вишитою хустинкою, – не допоможуть енергетиці. Енергетика з тимчасовим політичним пристосуванством немає нічого спільного.

Текст опубліковано з дозволу автора.

Оригінал

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X