Як Польща забирає українських працівників

11 серпня 2017, 13:06
Так склалося, що заробляти – гнатися за статками - ми почали не вчора. Ще наші батьки часто їздили на Північ, де зарплати були високими. Нинішні реалії підказують нам коротший шлях – у сусідню Польщу

Головна вигода – фінансова. Щоб не бути голослівними – зарплата в одному інтернаціональному закладі громадського харчування в Києві становить 7000 грн, а в польському такому ж – вже 15 000 грн. Якщо врахувати, що Київ – найбагатше місто на зарплати, і середня з/п становить близько 9 000 грн, то польські зарплати починаються від 10 000 грн, найчастіше складають 16 -20 000 грн, а для кваліфікованого персоналу можуть становити до 30 - 35 000 грн. Тому, якщо потрібно швидко назбирати грошей на дороговартісну покупку, або важлива подія в житті – доводиться їхати до сусідів.

Відео дня

А труднощі? – поцікавитесь ви. Власне, є вакансії від посередників, які обіцяють при працевлаштуванні офіційний трудовий договір (право на відпустку для відпочинку протягом 20 днів в році, пенсійне страхування, страхування по інвалідності тощо) - і, що найбільш ймовірно, за такий клопіт доведеться заплатити . Тим більше, що деякі агентства пропонують широкий спектр послуг:

  • Контракт з роботодавцем;
  • Відкриття робочої візи на півроку з правом продовження;
  • Страхування;
  • Проживання (в деяких випадках і харчування) за рахунок роботодавця;
  • Супровід та консультація до повного працевлаштування, перепрацевлаштування (якщо робота закінчилася, не подобається або непередбачувані обставини). У нас є три можливості зміни робочого місця для вас.

Втім, польські роботодавці для особливо затребуваних кандидатів пропонують – «житло, трудовий договір, фірма висилає запрошення безкоштовно».

Ще один варіант - «Працевлаштовуємо по біометричному паспорту терміном на три місяці з подальшим оформленням візи». Так що варіантів працевлаштуватися тепер багато – було б бажання.

А ось з бажанням якраз усе в порядку. За даними Нацбанку Польщі вже 1,2 млн українців трудяться в Польщі, і нових охочих не зупиняє зміна правил польської влади на працевлаштування іноземців. Окрім того, по Мережі гуляє посилання на роз'яснення польських прикордонників про можливість працювати по біометричному паспорту. Хоча, звичайно, це означає не можливість приступити до роботи відразу, але, принаймні, озирнутися, знайти собі потенційного роботодавця і мати право легально просити у держави дозвіл на роботу або так зване "освядчення" – декларацію про намір працевлаштування іноземця.

Що ж штовхає українців в лабети польських роботодавців? На жаль, не тільки гроші. За даними опитування, проведеного сайтом rabota.ua, більше 80% респондентів вважають, що навіть введення безвізу не змінить ставлення українських роботодавців до своїх співробітників. «Українські роботодавці не звикли цінувати персонал» – такий вердикт учасників опитування.

Як правило, це досвід невдалого працевлаштування, не отриманих вчасно зарплат і премій і іноді банального деспотизму зі сторони керівництва. Тому українським роботодавцям тепер доведеться, як героїні дитячого віршика «Федорине горе», не просто переглянути своє ставлення до співробітників, але і переконати їх в тому, що воно змінилися.

Інакше ті, хто встиг отримати біометричний паспорт, поспішать ним скористатися. А це - достатня кількість: Державна міграційна служба (ДМС) України за три місяці 2017 року видала понад 600 тис. біометричних паспортів і планує видати ще 2,4 млн таких документів до кінця року, як повідомляє Арсен Аваков.

Отже, на кону 3 млн «біометричних» українців. За них польські роботодавці готові боротися з українськими, адже нинішні заробітчани допомогли знизити рівень безробіття до 8% – найнижчий в країні за 25 років і один з найнижчих в Європі. І це довгограюча стратегія в країні зі старіючим населенням і тисячами вакантних місць. Залучення заробітчан знижує витрати для компаній і збільшує швидкість росту економіки Польщі. Зараз це близько 4% на рік, що більш ніж удвічі вище темпів розвитку західних держав.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X