Уряд заплутався в обіцянках

4 жовтня 2017, 20:22
Кабінет міністрів відмовився підвищувати ціни на газ для населення з 1 жовтня на 17,6%. Це рішення суперечить обіцянкам, які уряд дав Міжнародному валютному фонду

На початку цього року Кабмін погодив з МВФ формулу для розрахунку тарифів на газ, а потім затвердив її своєю постановою навесні цього року. Цей механізм розроблений, щоб періодично перераховувати ціни з урахуванням вартості газу на ринку.

Відео дня

Ринкова вартість палива за останні півроку зросла. З математичної точки зору, за нього слід платити більше. Якби уряд керувався виключно математичними розрахунками, так би і сталося. Але ж так можна втратити підтримку населення.

І тому прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що він категорично проти підвищення цін.

Але відкрито піти проти МВФ – це означає зірвати отримання чергового траншу від МВФ.

Тому уряд поки "відклав на невизначений термін" опублікування нових цін і розпочав переговори з МВФ про зміну формули. Головна мета цих консультацій – не допустити зростання цін. Тобто формулу потрібно підлаштувати так, щоб вийшла наперед відома відповідь.

Кабміну все складніше догоджати МВФ і громадянам одночасно.

На початку тижня відбулася ще одна неприємна для кабінету Гройсмана подія. Його міністру довелося гасити чергову пожежу.

Міністерство економіки опублікувало свій консенсус-прогноз, в якому повідомило, що ціни на газ для населення цього року мають зрости на 19%, на гарячу воду і електроенергію – на 20%.

МЕРТ зробило це на підставі опитування експертів. Тобто без урахування політичної складової.

Але після цього виступив віце-прем'єр-міністр Павло Розенко і заявив, що підстав для перегляду тарифів немає.

В результаті, у нас є дві заяви політиків – Гройсмана та Розенка, які ігнорують ринкові фактори. І догоджають виборцям.

Чим нам це загрожує? Проблемами з траншем МВФ. А отже інвестори знову будуть неохоче інвестувати в Україну. А отже наша економіка буде рости повільно. Це, звичайно, допоможе політикам у передвиборній боротьбі. Але прості громадяни змушені будуть чекати на покращення до закінчення виборів.

Показати ще новини
Радіо NV
X