Як покращити закони про доставку пошти

23 червня 2017, 11:58
Українське законодавство в сфері поштового зв'язку безнадійно застаріло. Діючі норми давно перетворилися в набір формалізованих правил, у яких немає зв'язку з реальністю

Описана в них технологія надання послуг поштового зв'язку, якими українці користуються в 2017 році, застигла в 1990-х. Завдяки розвитку інновацій і конкуренції на ринку рівень сервісу в Україні вже зовсім інший, і споживачі давним-давно до нього звикли. Виходить, що сервіс і ринок впевнено випереджають чинне законодавство, яке їх регламентує.

Відео дня

Зараз діяльність операторів поштового зв'язку - це спроба балансувати між прагненням надавати споживачеві послуги, на які є попит, і необхідністю дотримуватися мертвих правил. Наприклад, в наших законах немає варіанту доставки "поштомат", а доставка посилки кур'єром не додому, а за будь-якою адресою не передбачена. З кумедного: оператор має право вимагати від клієнта написати дані адресата "розбірливо чорнилом або кульковою ручкою (крім червоного, жовтого і зеленого кольорів)".

Тому дивно, що Міністерство інфраструктури намагається робити косметичний ремонт у будинку, що вимагає капітального ремонту. Я маю на увазі проект змін до Правил надання послуг поштового зв'язку, який відомство опублікувало для публічного обговорення 6 червня. У ньому є позитивні для ринку зміни - смс-інформування, розширення переліку документів для видачі відправлення клієнту, деякі інші. Незважаючи на це, в глобальному сенсі Проект змін поверхневий.

З позиції досвідченого гравця ринку доставки у компанії "Нова пошта" є пропозиція - перестати орієнтуватися на можливості оператора. Ми переконані, що законодавство в сфері поштових послуг має працювати на споживача. Що дійсно потрібно робити, так це спрощувати процедури надання послуг поштового зв'язку, полегшувати доступ до них споживачів, ламати бюрократію і ліквідувати формальності. При цьому у операторів повинні бути всі умови, щоби працювати на конкурентному ринку і надавати різноманітні поштові послуги, на які є попит. Тому наші пропозиції і доповнення до Правил ми скоро подамо до Міністерства.

І останнє. Правила - це підзаконний акт, і без змін в закон України "Про поштовий зв'язок" спроба їх змінити виглядає передчасною. До слова, схоже, підготовку оновленої редакції закону "Про поштовий зв'язок" навмисне затягують. Спроби порозумітися з регулятором тривають вже понад п'ять років. Ринок продовжує чекати від держави реальних реформ у галузі.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X