Як підвищити ефективність АПК

3 серпня 2016, 13:15
Український АПК може бути набагато ефективніше, ніж зараз

Коли ми говоримо про ефективність сільського господарства України в порівнянні з країнами Європи та США, то варто розділити її на дві категорії.

Перша - рентабельність. Якщо говорити про неї, то, наприклад, рентабельність української кукурудзи в 2015 році становила майже 60%. Впевнений, що ні США, ні Європа не зможуть похвалитися такими результатами. І якщо розглядати ефективність з цієї точки зору, то Україна тут є лідером. Але є і інша сторона - врожайність з одного гектара.

Відео дня

Для прикладу візьмемо ту ж кукурудзу. У минулому році середня врожайність цієї культури в Україні склала 60 центнерів з гектара. А ось у США цей показник аж у 2 рази більше - 120 центнерів з гектара. У цьому світлі ми розуміємо, що Україні ще є куди рости. Тим більше, що українська продукція рослинництва користується великим попитом на світових ринках. А зробити цю галузь ефективнішою допоможе впровадження нових технологій.

У нас є можливості подвоїти врожайність як зернових, так і олійних культур. Вже давно ходять розмови, що виробництво зернових можна збільшити до 100 млн т, проти 60 млн т, які у нас є зараз. Висока ефективність сільського господарства США і Європи обумовлена великими обсягами інвестицій в агротехнології, добрива, засоби захисту рослин.

Але для українських виробників великі вкладення зараз не вигідні. Світові ціни на зерно опустилися до мінімуму останніх 20 років. Тобто фінансовий результат збільшення виробництва буде мінімальний. Але у нас залишається потенціал до цього. Адже рано чи пізно світові ціни на зерно будуть підніматися.

І вже зараз виробникам варто задуматися про використання якісного насіння, добрив, освоєння новітніх технологій вирощування сільгоспкультур.

Показати ще новини
Радіо NV
X