Як підвищити ефективність роботи перед святами

19 грудня 2017, 09:00
Ось кілька порад, як усе встигнути і не розгубити святкового настрою

Яскраві гірлянди, запах мандаринів, розпродажі в магазинах, ялинки на базарах, у будинках та офісах, – здається, дух свята витає в повітрі, але наприкінці року, крім усього іншого, потрібно ще закінчити всі робочі справи і "заповнити пробіли".

Відео дня

Не поспішайте "все встигнути". Перевантаження може дати зворотний ефект – що інтенсивніше ви працюватимете, то більше втомитеся, а це може позначиться на результатах праці. Не варто жертвувати обідньою перервою і особливо сном – робочі питання вирішите, але жодного свята вже не захочеться.

Не хапайтеся за все підряд. Напишіть план справ на передсвяткові дні і дотримуйтеся його. Розставте пріоритети: найбільш термінові справи виконуйте в першу чергу, ті, що менше "горять", – потім, якщо можна делегувати – делегуйте. Поточні робочі завдання будуть і після свят, до речі, вони і допоможуть швидше адаптуватися до робочого процесу й увійти в ритм.

Не плануйте багато особистих зустрічей і ділових переговорів, особливо якщо є можливість замінити їх телефонними дзвінками чи онлайн-конференціями. Так ви заощадите час на дорогу. Тим паче, в передноворічну пору трафік збільшується, і ви ризикуєте простояти багато часу у заторах замість того, щоб завершити важливі справи в офісі.

Привітайте партнерів або клієнтів зі святами, подякуйте за співпрацю, намітьте план роботи на наступний рік і обов'язково поінформуйте про тривалість вашого новорічного відпочинку.

Виберіть подарунки рідним, сувеніри колегам, костюм на новорічну вечірку собі... і ставайте до роботи! Від святкових приготувань нікуди не дітися, а якщо постійно відволікатися на них під час роботи – не встигнете ні того, ні іншого.

Використовуйте святкові вечірки як стимул, щоб швидше впоратися з роботою. Скажіть собі: "Щойно я закінчу з презентацією, зможу відправитися на свято". Бажання потрапити на захід допоможе сконцентруватися.

Намагайтеся не ігнорувати офісні святкові приготування під приводом термінової роботи – спільна підготовка до свята дуже зближує колектив. Крім того, під час прикрашання офісної ялинки ви можете обговорити з колегами майбутні покупки, наряди, новорічне меню і більше не відволікатися на розмови в робочий час.

Підбийте підсумки року, що минає. Згадайте, а краще запишіть, чого навчилися, які проекти реалізували, з ким познайомилися. Це буде чудовою мотивацією для завершення поточних справ і надихне на нові успішні звершення.

І не нервуйтеся, якщо щось не встигли – закінчується всього лише рік. Після свят ви знову повернетеся до роботи і поточних справ.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X