Як підвищити безпеку на дорогах

13 липня 2018, 18:00
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Мінінфрастуктури розробило урядову програму, яка підвищує рівень безпеки дорожнього руху в Україні. Програма розрахована на період до 2020 року та її основна мета саме зниження рівня смертності та травматизму у містах.

Міністерство намагається йти "в ногу" з Європейським Союзом в питаннях розвитку інфрастуктрури України. Була затверджена Національна транспортна стратегія до 2030 року, запрацював Державний дорожній фонд та триває масштабне відновлення доріг. Наступна мета – це підхід до забезпечення безпеки на дорогах для всіх громадян (водіїв, пішоходів, велосипедистів).

Відео дня

На сьогоднішній день проблема безпеки на дорогах в Україні є вкрай болючою. Наприклад, за статистикою Київ є найбільш небезпечним місцем для всіх учасників дорожнього руху та випереджає за рівнем смертності більшість європейських міст. Так, лише за 2016 рік в Києві було зареєстровано 44 тис. ДТП, у наслідок яких постраждали 3 тис. осіб, 119 – загинули та 2,9 тис. зазнали тілесних ушкоджень.

Мінінфрастуктури розробили урядову програму, яка підвищує рівень безпеки дорожнього руху в Україні. Програма розрахована на період до 2020 року та її основна мета саме зниження рівня смертності та травматизму у містах.

Фінансування ЄС

9 липня 2018 року в Брюсселі підписана перша кредитна угода між Україною і Європейським інвестиційним банком на €75 млн, яка передбачає вдосконалення безпеки на дорогах у шести містах України.

Міністерство ставить перед собою за мету:

  1. Створити безпечні умови пересування для водіїв, підвищити рівень комфорту для пасажирів громадського транспорту та покращити умови пересування для пішоходів та велосипедистів.
  2. Запровадити в містах нові інтелектуальні транспортні системи та впровадити ефективну систему перерозподілу транспортних потоків. Такі системи одразу зменшать навантаження на основні транспортні вузли міста.
  3. Розробити нові маршрутні плани дій або програм широких зон задля зменшення швидкості у населених пунктах або поблизу шкіл.

Наразі нам дуже важливо якнайшвидше "технічно оновити" наші міста, тобто впровадити у експлуатацію новітні технології для автоматизованих засобів контролю і регулювання дорожнього руху, а також вдосконалити вулично-шляхову мережу та створити безпечні та зручні велосипедні маршрути.

Розробка велосипедних маршрутів важлива, тому що це буде мотивувати людей змінювати один вид транспорту на інший.

Проекти в містах

У великих містах України будуть побудовані нові транспортні розв’язки, безпечні переходи та багато ін. Наслідком більш якісних та безпечних автомобільних доріг буде підвищення безпеки на дорогах міст України (Києві, Дніпрі, Харкові, Львові, Одесі та Кам’янці-Подільському), а це зменшення ризиків ДТП для понад 7 мільйонів наших громадян.

Експерти оцінюють вартість проекту у €208 млн. Фінансування буде відбуватися за рахунок місцевих бюджетів та кредитних коштів ЄІБ, ЄБРР. Всі інвестиції будуть спрямовані на ліквідацію найбільш аварійно небезпечних ділянок, які будуть оновлені більш сучасними транспортними системами та розв’язками.

Яких результатів ми плануємо досягти:

  • Встановлення пішохідних огороджень, реконструкція та установка зупиночних комплексів;
  • Інфраструктура для підтримки громадського транспорту;
  • Реалізація заходів щодо місць концентрації ДТП, плани дій по маршруту на магістральних вулицях;
  • Реконструкція та будівництво світлофорів, змінення руху громадського транспорту, освітлення пішохідних переходів;
  • Інтелектуальні системи управління дорожнім рухом, камери з інфрачервоним світлом, камери фіксації швидкості.

Основний очікуваний нами результат – це зменшення кількості ДТП та зниження рівня тяжкості їх наслідків (загиблі, травмовані).

Також очікуєм, що завдяки цим заходам українці будуть відмовлятися від поїздок на власному авто та почнуть більше користуватися велосипедами, пішки та громадским транспортом. Це призведе до зменшення експлуатаційних витрат власників автомобілів, зменшення забруднення повітря та негативного впливу на клімат.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X