Як минув рік на ринку праці для бухгалтерів

16 липня 2018, 19:00

Сьогодні, 16 липня, українські бухгалтери відзначають своє професійне свято – День бухгалтера.

Ці фахівці ведуть бухгалтерський облік діяльності компанії, живуть у ритмі постійної звітності. До дня їхнього професійного свята ми проаналізували базу вакансій та резюме порталу hh.ua у бухгалтерській сфері за рік (липень 2017 - червень 2018).

Відео дня

Аналіз бази вакансій показав, що роботодавці протягом року шукали фахівців у сфері бухгалтерії за такими спеціалізаціями. До ТОП-5 затребуваних, окрім "Бухгалтер", увійшли "Первинна документація" (29% вакансій стосувалися цієї спеціалізації), "Облік рахунків і платежів" (24%), "Облік заробітної плати" (22%) та "Бухгалтер-калькулятор" (21%).

Щодо пошукачів сфери, котрі створювали чи оновлювали резюме на порталі hh.ua, то більш активними були представники таких спеціалізацій:

  • "Бухгалтер";
  • "Фінансовий менеджмент";
  • "Первинна документація";
  • "Економіст";
  • "Керівництво бухгалтерією".

Рівень конкуренції у профсфері "Бухгалтерія" був 3-4 особи на місце. Мінімальна конкуренція припала на серпень 2017 року: hh-index дорівнював 2,9. Найвища конкуренція була у січні 2018 року: 4 особи на одне вакантне місце.

Конкурували за позиції 77% жінок та 23% чоловіків – саме такий розподіл за статтю пошукачів у сфері "Бухгалтерія", які створили чи оновили резюме протягом року на порталі hh.ua. Пошукачі цієї профсфери освічені (94% активних пошукачів мають вищу освіту) та досвідчені (80% мають досвід роботи понад 6 років). Серед різних вікових категорій найбільшу активність проявляли пошукачі віком 26-35 та 36-45 років.

Показати ще новини
Радіо NV
X