Як ІТ-тренди впливають на бізнес

7 травня 2018, 09:00

Продовжуємо говорити про "найгарячіші" виклики і можливості у сфері ІТ, які відкривають для бізнесу небачені раніше можливості вже зараз.

Першу п'ятірку завдань і можливостей у сфері ІТ ми розглянули в раніше опублікованій колонці "ІТ-тренди, які відкривають бізнесу нові можливості". Отже, які ще першочергові завдання варто ставити перед собою ІТ-директору в 2018 році?

Відео дня

Автоматизуйте все, що можете. Машинне навчання дозволяє автоматизувати діяльність, яка раніше була під силу лише людям. При цьому людський інтелект можна використовувати більш продуктивно.

За прогнозами аналітиків, уже до 2020 року більшість взаємодій служб підтримки з клієнтами буде вестися через чатбот. Наприклад, уже в найближчі роки кандидати при влаштуванні на роботу будуть спершу взаємодіяти з чатботом, і тільки потім проходити співбесіду. Це звільнить рекрутерів від рутинних завдань і дозволить їм зосередитися на виявленні нових джерел талантів і на інших стратегічних пріоритетах.

Немає сумнівів, що деякі форми автоматизації призведуть до зникнення певних видів робочих місць. Але замість них з'являться інші. Згадайте, що сталося після масової появи банкоматів: кількість банківських службовців навіть збільшилася. Частково тому, що їх обов'язки еволюціонували від обробки чеків і розподілу наявних до допомоги клієнтам у вирішенні різних фінансових проблем.

Переходьте від машинної обробки до машинного навчання. Всього за рік машинне навчання вийшло за рамки міркувань футуристів "Нам потрібно з'ясувати, що ця нова технологія може коли-небудь для нас зробити..." і перейшло в область діяльності практиків "Пора розгортати реальні програми, інакше ми ризикуємо відстати від конкурентів!".

На думку багатьох учасників ринку, в 2018-му машинне навчання стане технологією року. Компанії з різних галузей вже використовують програми, оснащені алгоритмами машинного навчання. Вони аналізують інформацію і постійно вчаться на величезній кількості даних. У маркетингу такі інструменти дозволяють персоналізувати пропозиції клієнтам і оцінювати їх задоволеність. При роботі з кадрами додатки на основі машинного навчання можуть не тільки давати рекомендації для підбору кращих кандидатів, а й допомагати передбачати звільнення співробітника. Інтернет-магазини створюють динамічні веб-сторінки з індивідуальними пропозиціями продуктів, використовуючи історію покупок кожного клієнта в поєднанні з його пошуковими запитами.

2018-й – відповідний рік, щоб розгорнути, принаймні, кілька додатків машинного навчання. Вони дозволять вам "зловити хвилю", щоб ваші конкуренти вас не випередили.

Беріться за блокчейн. Ще одна нова технологія – блокчейн, найбільш відома як основа криптовалюти, повинна піднятися на більш високе місце в списках пріоритетів ІТ-директорів.

Блокчейн дозволяє учасникам транзакції спільно використовувати реєстр даних, виступаючи таким чином у ролі "колективного нотаріуса", який підтверджує істинність інформації. Ніякий центр регулювання при цьому не потрібен – кожен об'єкт контролює свої дані за допомогою приватного ключа і незалежно перевіряє транзакції в ланцюжку.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Серед транзакцій, якими можна керувати за допомогою блокчейна, варто згадати записи про платежі, дозволи на будівництво, перевірки безпеки, іпотечні та кредитні записи, замовлення на поставку, рахунки-фактури тощо. Одна роздрібна мережа використовує блокчейн, щоб перевіряти походження м'яса, в той час як ритейлер, м'ясокомбінат і постачальник продукції отримують можливість обмінюватися довіреними документами, перевіряти дані про постачання і погоджувати замовлення і рахунки-фактури. Все це – без необхідності звертатися до банку або іншої третьої сторони для перевірки таких транзакцій.

Компанії, що займаються фінансовими послугами, першими почали впроваджувати реєстри блокчейна. ІТ-директори компаній в цілому ряді галузей зараз оцінюють дану технологію для своїх власних цілей. Потенціал блокчейна не варто ігнорувати: це можливість спростити транзакційні процеси, знизити витрати, зробити їх більш безпечними. З'ясуйте, як блокчейн можна вписати в структуру транзакцій вашої компанії.

Познайомте своїх колег з мовою технологій, їх можливостями і нюансами. "Почекайте, тут щось не так, – подумають деякі читачі. – Керівники ІТ повинні говорити мовою бізнесу і розуміти її а не навпаки"!

Але це правило діє в обох напрямах. Якщо до цифрової революції це було не зовсім очевидно, то тепер ясно, що майже кожна компанія в світі, а не тільки Facebook і Alibaba, – технологічна. Сьогодні CEO, CFO, COO, CMO та інші бізнес-лідери розбираються в технології, а ІТ-директори їх компаній – в бізнесі, тому що технології – це їх бізнес.

Виділіть ресурси на інновації. Протягом десятиліть керівники підприємств ставили перед своїми ІТ-директорами складне завдання: витрачати більшу частку ІТ-бюджетів на проекти зі збільшення прибутку, а меншу – на поточне обслуговування та підтримку систем. При цьому на практиці частіше відбувалося навпаки: ІТ-директори витрачали тільки близько 20% своїх бюджетів на інноваційні проекти, а 80% – на обслуговування.

Хмарні обчислення, нарешті, дають ІТ-директорам основу, щоб знайти вихід з цієї пастки 80/20. Велика частина тягаря з обслуговування перекладається на постачальників хмарних послуг, в той час як компанії можуть зосередитися на цифрових інноваціях, які дають конкурентні переваги.

Керівникам, в свою чергу, варто давати своїм ІТ-директорам можливість інвестувати в цифрові інновації "на межі" – сміливі, але короткострокові проекти, які цілком можуть закінчитися невдачею, але потенційно здатні стати стратегічно цінними.

Показати ще новини
Радіо НВ
X