Як ІТ-сектор поверне до життя українське кіно

1 вересня 2017, 15:00
У Києві з’явиться інноваційний центр, який допомагатиме молодим підприємцям створювати проривні проекти

Стів Джобс заснував не лише компанію Apple. Був час, коли він поєднав свій інноваційний підхід до створення персональних комп’ютерів з кіноіндустрією, у результаті чого з’явилась одна з найвідоміших компаній у сфері анімаційного кіно — Pixar.

Відео дня

Інший, не такий давній приклад: у 2016 році з’явилася програма Prisma, яка дозволяє обробляти зображення в стилі робіт відомих художників. Принципова новизна програми полягає у тому, що обробка відбувається не за допомогою накладання фільтрів, а тому що зображення аналізується нейронною мережею на сервері, після чого повністю перемальовується. Зараз Prisma працює і з відео.

Проривні технологічні стартапи з’являються у точках перетину різних галузей. А найчастіше – на перетині різних напрямів економіки з ІТ. Щоб створити такі точки, потрібно створювати інфраструктуру для їх спільного функціонування та розвитку. Тож усіма силами необхідно пропагувати ідею трансформації застарілих інфраструктурних об’єктів комунальної власності у центри розвитку підприємництва.

Одним із таких рішень, у рамках програми iCity Kyiv, став проект ревіталізації (повернення до життя) столичного кінотеатру Братислава на Оболоні. Кінотеатр побудований 40 років тому й перебуває у важкому стані. Й українська кіноіндустрія, вочевидь, теж потребує таких проривних проектів.

Створюючи центр інноваційного підприємництва, важливою умовою лишається збереження будівлі у комунальній власності та основних функцій кінотеатру. А сам проект допоможе популяризувати культуру підприємництва та надасть можливість молоді реалізувати власні ідеї, розвинувши їх зокрема до проектів міжнародного рівня. Адже до спільної роботи над проектом запрошуються фахівців зі сфери кіно.

Наша головна мета сьогодні – створити необхідну екосистему та умови для розвитку різних галузей, де існуватиме можливість появи саме таких проривних проектів. Проект iCity Kyiv стане фізичним проявом співпраці між суспільством, бізнесом, освітнім кластером та владою саме задля створення умов, які є загальною програмою розвитку Києва як Smart City.

Такі новітні центри допомагатимуть молодим талантам здобувати нові ділові контакти, обмінюватися досвідом, знаннями та інноваційними ідеями, отримувати допомогу. У такому офісі можна швидко зібрати команду для масштабного проекту. А з поєднанням декількох сфер діяльності, ймовірність появи наступного Pixar саме в Україні стає значно вірогіднішою.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X