Як інвестувати особисті кошти за кордон

19 грудня 2017, 17:00
Продовжуємо обговорювати тему інвестицій як вигідного способу диверсифікації портфеля активів

Раніше ми говорили про внутрішні інвестиції в державні боргові папери – ОВДП, а сьогодні розглянемо можливості для зовнішнього інвестування за кордон. Цей інструмент, завдяки своїй новизны, користується підвищеною увагою і викликає чимало запитань.

Відео дня

Нацбанк в липні 2017 року, в рамках лібералізації валютного ринку, надав можливість фізичним особам інвестувати кошти за кордон за індивідуальними ліцензіями, через уповноважені банки.

Акції компаній або паї відкритих інвестиційних фондів торгуються на біржах через брокерські рахунки. Тому спочатку клієнту слід визначитися з брокером для подальшого проведення інвестиційних угод. Деякі брокери дозволяють відкривати рахунки віддалено, без фізичної присутності клієнта.

Отримати електронну ліцензію клієнт може в уповноваженому банку. Процедура досить проста і прозора: подаючи заявку на отримання ліцензії, клієнт надає банку документи, що підтверджують: мету переказу коштів за кордон, відповідність обсягів операції фінансовому стану клієнта і джерела походження його коштів (активів). Наприклад, довідку з податкової адміністрації або майнову декларацію.

Після верифікації документів банк направляє в НБУ запит, за яким регулятор в автоматизованому порядку видає фізичній особі е-ліцензію шляхом внесення облікового запису в автоматизовану інформаційну систему.

Для побудови оптимальної інвестиційної стратегії інвесторові потрібно для початку визначитися з власним рівнем апетиту до ризику. Якщо він високий, то краще агресивна стратегія, з акцентом на компанії, що динамічно розвиваються. Це передбачає можливість отримання більшого доходу і, відповідно, більш високий рівень ризику його неотримання, якщо вартість акцій буде ситуативно знижуватися.

Консервативна стратегія більше підійде обережним клієнтам, вона фокусується на інвестуванні в акції стабільних корпорацій, що мають найбільшу капіталізацію. Це компанії, що формують фондові індекси Dow Jones видання The Wall Street Journal або S&P 500 агентства Standard & Poor's, який також називають барометром економіки США. Тут ризики мінімальні, а прибуток помірна, але стабільна і гарантована. Для довідки: з 2009 року, тобто останні дев'ять років індекс S&P 500 зріс у середньому на 13,5% за рік. Але навіть 6-8% річних прибутку від інвестування в акції грандів фондового ринку виглядають кращими в порівнянні з поточною прибутковістю валютних депозитів в українських банках.

Для успішного вибору об'єктів інвестування клієнту потрібно вчитися орієнтуватися в трендах розвинених фондових ринків, залучаючи свій банк як експерта. Фондовий ринок працює на базі відкритої регулярної фінансової статистики його учасників, на відміну, наприклад, від ринку криптовалюти. Комплексний порівняльний аналіз динаміки фінансових показників як окремих компаній, так і фондових індексів дозволяє ідентифікувати найбільш цікаві пропозиції і сформувати збалансовані інвестиційні портфелі.

Для банків супровід інвестиційних операцій клієнтів за кордон є досить новим досвідом і певним викликом, тому що передбачає не тільки інфраструктурну підтримку, а й серйозну аналітичну експертизу. В ідеалі банк разом зі своїм клієнтом повинен прожити весь інвестиційний цикл, починаючи від вибору інвестиційної стратегії та підходів до формування портфеля та закінчуючи комунікацією з брокерами, податковим супроводом і аналізом ефективності вкладень. Разом пройшовши цей шлях, з усіма його успіхами і ризиками, банк і його преміальний клієнт зможуть отримати оптимальний фінансовий результат.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо НВ
X