Як і навіщо робити Київ "розумніше"

29 червня 2016, 17:40
Я переїхав у Київ, коли вступив навчатися в Могилянку. Це було так давно, що я вжився в це місто і став вважати його рідним. Мені небайдуже, що відбувається в одному з найкрасивіших місць України. І знаєте, що мене засмучує? Невідповідність між гаслами типу "Київ – європейська столиця" і реальністю

У багатьох містах Європи є проблеми з чистотою вулиць або муніципальним транспортом, але всі вони впевнено рухаються в бік smart. Там немає проблем з паркуванням, пошуком розеток для підзарядки гаджетів і терміналів для оплати будь-яких сервісів. У відомих smart cities – Барселоні, Мадриді чи Ніцці – у водіїв є мобільний додаток для пошуку вільних паркувальних місць, а "розумні" зупинки повідомляють, коли приїде наступний автобус.

Відео дня

Якщо до вас підійшов грабіжник, досить натиснути кнопку на телефоні, щоб на допомогу наспіли патрульні. Це дуже спрощує життя городян, підвищує рівень їх безпеки. А головне – це легко реалізувати! Проекти з SmartCity є не тільки в Європі. Наприклад, у Сеулі ідеї "розумного" міста вже реалізовані. У них вивозять сміття на основі даних М2М-датчиків баках. Датчики стоять всюди – на стінах будинків, в ліхтарях, в рекламних конструкціях і т. д. Це дозволяє збирати значно більші масиви даних ніж у нас. Причому, всі дані надаються у форматі opendata. API теж відкрито.

За рахунок спрощеного доступу до даних і високого попиту на SmartCity-рішення, створюється конкурентне середовище для стартапів, які працюють за цим напрямом. У січні телеком-оператор AT&T домовився про партнерство з Cisco, Ericsson (нашим глобальним провайдером IT-рішень), Intel, IBM, Deloitte та GE. Суть у створенні нового фреймворку для "розумних міст". Він спростить об'єднання різних складових SmartCity в єдиний проект. Партнерство буде сфокусовано на підключених автомобілях та інтернеті речей. Саме ці ніші вважаються найбільш перспективними. Дослідження Frost & Sullivan прогнозує, що вже через п'ять років «розумні» міста стануть "можливістю на $1,5 трлн".

Я теж впевнений, що SmartCity – це вкрай важливий напрямок для розвитку. І Київ повинен стати прикладом не тільки для інших українських міст, але і для європейських. Минулого року Київстар допоміг КМДА розробити правильні маршрути громадського транспорту. У цьому – плануємо запустити пілот з ідентифікації через MobileID. Це дозволить спростити процеси в суспільстві, від фінансових операцій, логістичних ланцюгів і держзакупівель до електронних підписів.

Незабаром ми представимо і рішення HeatMaps, яке буде корисне для рітейлу. Бізнесмени, які хочуть відкрити свою торгову точку або сервісний центр, зможуть оцінити потік трафіку людей в певні дні, години на конкретній вулиці. Відповідно, ми допоможемо спрогнозувати, де комерційний успіх буде більше. І не заповнювати вулиці горезвісними МАФами. Всі рішення для SmartCity – давно очікувані. Вони прискорять розвиток транспорту, медицини, будівництва, дозволять зробити місто безпечнішим. Я сподіваюся, що вже через пару років ми побачимо нове місто – як і раніше, зелене і прекрасне, але вже більш розумне

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів NV
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Показати ще новини
Радіо NV
X