Як роботодавці вказують зарплати

9 січня 2018, 09:00

Зазначення діапазону потенційних заробітних плат у вакансіях може стати тим інструментом, який на етапі відбору і початку діалогу "роботодавець-працівник" допоможе визначити, наскільки можливою є в перспективі співпраця.

Адже у роботодавця закладено певне бюджетування на конкретного фахівця, а спеціаліст готовий "продавати свій час та навички" за якусь конкретну суму. Ми проаналізували, як часто й у яких професійних сферах роботодавці вказують заробітні плати.

Відео дня

За результатами дослідження hh.ua, 30% респондентів зазначили не вказану у вакансії заробітну плату як причину, через яку вони, скоріш за все, проігнорували б подібну пропозицію щодо працевлаштування. Як пошукач вибирає роботу?

Як показують результати дослідження, майже для кожного третього пошукача відсутність у вакансії зазначеної заробітної плати може стати причиною не подавати свою кандидатуру на вакантну посаду, що може у перспективі вплинути на тривалість закриття вакансії.

Водночас далеко не в усіх вакансіях роботодавці вказують рівень чи хоча б діапазон зарплати. Аналіз бази вакансій демонструє таку ситуацію: за період із січня по листопад 2017 року вакансій із вказаним рівнем зарплати було 42% від загальної кількості усіх пропозицій роботи. Причому динаміка подібних вакансій показує, що відсоток пропозицій із вказаною зарплатою впродовж останніх п’яти років не перевищував позначку 50% на рік.

Кількість вакансій із озвученою пропозицією оплати праці різниться залежно від професійної сфери, в якій ведуть свою діяльність роботодавці. Так, із січня по листопад 2017 року частіше вказували заробітну плату у сфері "Домашній персонал" – 67,2% подібних вакансій від усього загалу пропозицій галузі. Значна частка вакансій із вказаною заробітною платою була ще в таких сферах, як "Спорт, фітнес" – 59,5%, "Будівництво" – 57,2%, "Робочий персонал" – 56,8%, "Початок кар’єри" – 53,7%. Найменше пропозицій із вказаними зарплатами було у сфері "Вищий менеджмент" – 25%.

Ситуація у регіонах також різниться. Найчастіше заробітну плату вказують у південних і східних областях, тоді як найменше – у західних. У Київській і Кіровоградській областях частка вакансій із вказаною зарплатою була найбільшою, а у Тернопільській, Івано-Франківській і Львівській областях – найменшою.

Як показує аналіз бази вакансій hh.ua, відсоток вакансій, у яких вказано діапазон заробітних плат, за останній період не перевищує 50% на загал. Однак є профсфери, в яких роботодавці частіше їх вказують.

Разом з тим пошукачі не готові змінювати свої очікування від нової роботи у питанні оплати праці в менший бік. Кожен третій респондент зазначає, що не готовий знижувати планку і йти на компроміс. Потреба у грошовій мотивації є важливою частиною задоволеності роботою — як під час пошуку нового місця, так і надалі. Українці не готові знижувати вимоги до зарплати.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Оскільки рівень заробітних плат входить до ТОП-3 найважливіших критеріїв вибору пропозиції роботи разом із професійним розвитком та можливістю кар’єрного зростання, то наявність цієї інформації у вакансіях збільшує імовірність того, що роботодавець у найстисліші терміни отримає у свою команду бажаного фахівця.

Показати ще новини
Радіо НВ
X