Як бути з українськими банками

28 вересня 2016, 10:46
Ситуація, яка зараз відбувається на міжбанківському та банківському ринках, загалом, цілком зрозуміла

Багато банків вирішили свої проблеми з ліквідністю, з капіталом, пройшли стрес-тестування. Тепер перед ними постало питання: що буде далі і на чому заробити?

Якщо розглядати глобальні зміни, то можна побачити приплив депозитів у банки. З іншого боку, банки зараз перестали кредитувати як юридичних, так і фізичних осіб. Тепер банкам потрібно розвивати свої продукти і показувати, чим вони кращі від конкурентних пропозицій. Це стане найбільшою проблемою, тому що банківська інфраструктура в Україні досить розвинена, кількість безготівкових розрахунків збільшується, кількість банкоматів зростає.

Відео дня

Український сервіс нічим не гірше європейського: ті ж системи клієнт-банку, ті ж операції. Для того, щоб банк став більш ефективним, він повинен вибрати для себе специфікацію, так як поняття універсальності вже відходить на другий план.

При цьому, якщо проаналізувати банківські операції, то ми бачимо падіння кредитування, іпотеки, автокредитування, визначених цільових продуктів для клієнтів. На це впливають відразу кілька факторів: ризики, рівень процентних ставок. При ставці в 25-30% ці продукти стають неефективними як для споживача, так і для банку.

Від європейських банків – Австрії, Швейцарії, Німеччини – нас віддаляє лише одне: рівень довіри. Якщо через рік-два наша банківська система отримає таку ж довіру, як європейські банки, що це призведе не тільки до збільшення кількості клієнтів, але й до підвищення якості надаваних послуг, а відповідно, і до прибутковості цього бізнесу.

На сьогоднішній день не всі банки змогли вирішити питання з розкриттям власників – кінцевих бенефіціарів. Також не всі акціонери бачать можливості для інвестування в банки. Це може призвести до процесу об'єднання банків або самоліквідації для тих, хто не розуміє, як вижити і на чому заробити.

Показати ще новини
Радіо НВ
X