Як бути з аграрним рейдерством

3 серпня 2017, 13:21
Останнім часом в Україні буйним цвітом розквітло рейдерство. У травні міністр внутрішніх справ Арсен Аваков навіть видав спеціальну інструкцію про те, як поводитися міліції в разі рейдерської атаки

Особливо часто можна почути про рейдерські атаки в аграрному секторі. Недавній випадок в Кіровограді, коли сталася бійка між представниками Нацгвардії і учасниками АТО за ділянку землі, це найяскравіший прояв цієї тенденції.

Відео дня

Про рейдерські нападки заявляють Bunge, Мрія та багато інших компаній.

Чому так відбувається?

Через відсутність торжества закону. Коли інвестори приходять в Україну, для них ключове - не як заробити, а як зберегти те, що вони заробили. Як убезпечити свій бізнес.

Право власності має бути святим і непорушним. На жаль, через неадекватну і нечесну судову систему у нас це далеко не так.

Саме відсутність чесних судів призводить до рейдерства, а як наслідок, до зниження інвестпривабливості.

І зрозуміло, що аграрне рейдерство - це один із проявів відсутності торжества закону і гарантій прав власності.

Ще одна проблема - це відсутність ринку землі. Був би ринок землі, було б менше рейдерства. Тому що були б чіткі правила гри, чітке поняття прав власності і відсутність паралельного сірого ринку. Ми розуміємо, що часто результат рейдерства - це результат сірих угод на ринку землі.

Якщо атаки рейдерів стосуються навіть таких великих і публічних компаній, як Bunge і Мрія, які мають західних акціонерів і є публічними, то що вже говорити про дрібних і середніх фермерів.

Держава повинна втрутитися в ситуацію, що склалася, і захистити інвесторів від рейдерських атак. Причому як великі компанії, так і дрібних фермерів. Розібравшись у кожному випадку докладно і прийнявши відповідні рішення.

А також нарешті провести судову і земельну реформи.

Показати ще новини
Радіо NV
X